Siláci na jihu Čech předváděli skvělé výkony

Na jihu Čech proběhlo II.kolo Poháru ČR v benchpressu (v tlaku činky na lavičce) v bezbariérové hale pořadatele – 1. Centra zdravotně postižených jižních Čech v Č. Budějovicích.

České Budějovice – Bylo to druhé kolo ze čtyř, další absolvovali teď o víkendu a pak vyrazí k činkám 9.6..

V kategorii zrakově postižených vzpěračů zvítězil Martin Biháry výkonem 160 kg, za ním zůstal Michal Rokůsek se 100 kg, na třetím Josef Camfrla se 70 kg. Výsledky byly přepočítány Wilksovým koeficientem.

Mezi tělesně postiženými vynikl Karel Schoř, který pokořil činku o váze 135 kg. Jako druhý skončil Jakub Novák výkonem 120 kg, třetí Martin Tomka, když se mu podařilo vytlačit činku o váze 85 kg.

Adam Šohájek se mezi sportovci s intelektuálním postižením umístil na prvním místě výkonem 95 kg, za ním Štěpán Chonka zdolal činku o váze 75 kg a Zdeňkovi Pletzerovi se podařilo pokořit činku o hmotnosti 75 kg (opět rozhodl Wilksův koefient).

V kategorii kvadruplegiků se opět ukázal ve stále výborné formě Matěj Havel se 60 kg a Lukáš Šafr výkonem 70 kg zřejmě moc spokojený nebyl, neboť se mu v I. kole Poháru ČR podařil výkon 80 kg. „Tito sportovci soutěží na přístroji multipress,“ doplňuje ředitel 1. CZP Jihočeského kraje Jiří Smékal.

Také dvě ženy si vyzkoušely svoji kondici a mezi sportovkyněmi s kvadruplegií Veronika Škávová a Blanka Škopková zvedly shodně 35 kg.

„Vrcholem sezony bude třináctého října mistrovství České republiky v benchpressu a účast jednoho sportovce se zrakovým postižením, osminásobného mistra světa v benchpressu Martina Biháryho na světovém šampionátu v Egyptě-Gize v listopadu.“

Trenér 1. Centra zdravotně postižených JČ v Českých Budějovicích Jiří Smékal, ocenil přítomné sportovce a poděkoval jim za pravidelnou přípravu. „Případným zájemcům o benchpress rádi poskytneme bližší informace,“ vzkazuje handicapovaným sportovcům do celého Jihočeského kraje (tel: 604 718 304, nebo na www.1czpjc.cz).

KAMIL JÁŠA
Českobudějovický deník
http://ceskobudejovicky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.