V pátek proběhne den firemního dobrovolnictví

Již tento pátek 17. května proběhne po celé České republice den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2019, který propojí firemní dobrovolníky s veřejně prospěšnými organizacemi. Akci každoročně pořádá aliance odpovědných firem BpS – Byznys pro společnost. Prostřednictvím portálu Zapojimse.cz se do projektu přihlásilo na 30 firem a institucí, které umožní svým lidem strávit jeden pracovní den pomocí druhým.

Díky dlouhodobým aktivitám ve firemním dobrovolnictví zaznamenává BpS posun od stále významného manuálního dobrovolnictví k dobrovolnictví sociálnímu. V tomto duchu proto připravuje pro letošní ročník Give & Gain Day akce, které akcentují zejména pomoc seniorům a hendikepovaným.

Zaměstnanci přihlášených firem se mohli do 10. května prostřednictvím portálu zapojimse.cz registrovat k účasti v 9. ročníku Give & Gain Day a naplnit tak společně s kolegy princip společenské odpovědnosti pomocí více jak 90 veřejně prospěšným organizacím. „Firmy si nejčastěji vybírají organizace ve svém blízkém okolí. Budují si tak s místními komunitami pozitivní vztah a kolikrát se propojí i k dlouhodobější spolupráci. I zaměstnanci vítají, když mohou pomáhat ve svém okolí – není výjimkou, že se i s nadšením vracejí,“ říká Alena Líškay Králíková, CSR manažerka BpS – Byznys pro společnost.

Lidé stále častěji vyhledávají možnost pomáhat svými znalostmi nebo věnovat svůj čas přímo klientům vybrané organizace. Letošní Give & Gain Day tak mohou firemní dobrovolníci svůj pracovní den strávit výletem do Pardubic s klienty Domova sv. Josefa, kteří trpí roztroušenou sklerózou a jsou upoutáni na vozík. Chystá se také mnoho aktivit se seniory, například Domov pro seniory Chodov hledá dobrovolníky k organizaci pikniku a sportovních her pro své klienty. Doslova ruku k dílu mohou letos dobrovolníci přiložit například v Českém nadačním fondu pro vydru při stavbě ptačí voliéry v areálu záchytné stanice pro volně žijící živočichy, pomoci mohou i s obnovou Horního hradu Hauenštejn a na mnoha dalších místech.

Dny firemního dobrovolnictví mnohým společnostem obohacují celkový koncept odpovědnosti a udržitelnosti a posilují týmovou spolupráci. „Letos se zaměřujeme na úklid a úpravy zeleně, pomoc při zahradnických úpravách v domově seniorů a čištění výběhů pro zvířata v záchranné stanici v Malé Chuchli. Tyto aktivity nás zaujaly a zároveň tematicky zapadají do našeho projektu společenské odpovědnosti ROSSMANN Inspiruje. Těšíme se na takto strávený čas, a jelikož někam vyrážíme jako vícečlenná rossmannská skupina, posílíme určitě i našeho týmového ducha,“ říká Václava Svobodová, Specialistka interní a externí komunikace Rossmann.

 „Během uplynulých osmi let se do Give & Gain Day v České republice zapojilo 5623 firemních dobrovolníků, kteří odpracovali 44 884 hodin pro veřejně prospěšné instituce. Naším dlouhodobým cílem je propojit co možná nejvíce firem a jejich zaměstnanců s neziskovými organizacemi v jejich blízkém okolí a umožnit jim i dlouhodobější spolupráci. Nejvíce nás těší stále rostoucí zájem o sociální dobrovolnictví a chuť pomáhat seniorům,“ uvádí Pavel Kučera, koordinátor firemního dobrovolnictví z Byznysu pro společnost.

Tabulka vybraných neziskových organizací v jednotlivých krajích, kde budou dobrovolníci pomáhat.

  Hlavní město Praha
  ADCH – Domov svaté Rodiny
  Botanická zahrada hl. m. Prahy
  Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
  Domov pro seniory Háje, p.o.
  Domov pro seniory Chodov, p.o.
  Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita
  Fosa, o.p.s.
  Palata – Domov pro zrakově  postižené
  Jihočeský
  Český nadační fond pro vydru
  Jihomoravský
  Zoo Brno a stanice zájmových činností, p. o.
  Královéhradecký
  Sdružení Neratov, z.s.
  Liberecký
  Hospic sv. Zdislavy, o.p.s.
  Moravskoslezský
  Mobilní hospic Ondrášek
  Zoologická zahrada Ostrava, příspěvková organizace
  Olomoucký
  Útulek pro psy LOZ ČR Olomouc
  Zoologická zahrada Olomouc
  Pardubický
  Dětské centrum Veská, p.o.
  Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé, p.o.
  Plzeňský
  Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy
  Hospic svatého Lazara z. s.
  Středočeský
  CENTRUM PRO VŠECHNY, spolek
  Ochrana fauny ČR o.p.s.
  Vysočina
  Zoologická zahrada Jihlava
  Zlínský
  ZOO a zámek Zlín – Lešná, příspěvková organizace

Mezi českými firmami je o tuto akci každým rokem vyšší zájem. Letošního ročníku Give & Gain Day se zúčastní přes 30 firem. Patří mezi ně společnosti Alliance Healthcare s.r.o, Antalis s.r.o., Atradius Crédito y Caución S.A. de Seguros y Reaseguros, Beiersdorf spol, s r.o., Cocoon s.r.o., COFIDIS s.r.o., COMMERZBANK Aktiengesellschaft, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Československá obchodní banka, a.s., E.ON Česká republika, s. r. o., GSK, spol. s r.o., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Future Recruitment s.r.o.., IVECO Czech Republic a.s., Johnson & Johnson, s.r.o., Markant Česko s.r.o., MONETA Money Bank, a.s., Novartis,s.r.o., Plzeňský Prazdroj,a.s., Procter & Gamble Czech Republic s.r.o., Procter & Gamble – Rakona, s.r.o., Rossmann, spol. s r.o., ČEZ,a.s., Sodexo Pass Česká republika a.s. a Tchibo Praha, spol. s r.o.

K firmám, které se k velkému dobrovolnickému dni přidávají každoročně, patří výrobce užitkových vozidel Iveco. „Naše společnost se do Give & Gain Day aktivně zapojuje již třetím rokem. Tato akce se vždy shledá s velkým úspěchem. Naši zaměstnanci si vždy odváží nejenom radost ze společně odvedené práce, ale také dobrý pocit z pomoci druhým. V letošním roce bude mít skupina 40 našich zaměstnanců možnost pomáhat ve Sdružení Neratov, z.s., které dlouhodobě jako společnost podporujeme,“ říká Tereza Formánková, HR Specialist, Iveco Czech Republic.

dle TZ redakce invArena

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.