Bazárek pro Sebastiánka vynesl téměř třicet tisíc

ilustrační foto: photoXpress

Jarní charitativní bazárek pomohl Sebastiánkovi a jeho rodině, která se díky nepřízni osudu ocitla v těžké životní situaci. Prodej oblečení, hraček a dalších věcí vynesl téměř třicet tisíc.

Havlíčkův Brod – „Bazárek ve Zvonečku trval celý týden. Díky všem kupujícím, dárcům oblečení, obuvi i hraček i ostatním, kteří se na bazárku podíleli, se podařilo v letošním roce vybrat krásných 29 124 korun. Peníze pomohou zaplatit tolik potřebný a finančně náročný rehabilitační kočárek. Všem, kteří přispěli, a těm, kteří se do bazárku zapojili, velice děkujeme,“ pověděla mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Markéta Paculová.

Sebastiánka ve třech měsících postihla mozková příhoda, kdy utrpěl těžké postižení mozku i celé centrální nervové soustavy. Postižení malého chlapce včetně dalších zdravotních komplikací vyžaduje náročnou celodenní péči ze strany rodičů i odborníků.

„Speciální rehabilitační kočárek je uzpůsoben i pro delší setrvání dítěte v kočárku. Pro tyto účely jsou vybaveny náklonem zad a náklonem sedu. Kočárky disponují příslušenstvím pro fixaci dítěte jako jsou různé opěrky a pásy. Kočárek je tak nejen přínosným pomocníkem rodině, ale především velkou pomocí pro dítě,“ dodala Paculová.

Jana Kudrhaltová
Havlíčkobrodský deník
https://havlickobrodsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.