Zpěváci, herci i biatlonista Krčmář se utkají pro Nikolku

Dražba podepsaného dresu Davida Lafaty a autogramiáda FK zve na Rádlo.

Rádlo – Dobrou věc připravili na sobotu 25. května fotbalisté na Rádle. Jedná se o benefiční zápas pro Nikolku, osmnáctiletou dívku, která od svého narození trpí mozkovou obrnou. Hráči se rozhodli výdělek z tohoto utkání věnovat právě jí na další léčbu.

BUDE SE NA CO DÍVAT

Na celý den připravili rádelští pořadatelé bohatý program. Jak nápad vznikl, prozradil hlavní pořadatel Petr Havlíček. „Získali jsme kontakt na manažera týmu pražských herců, zpěváků a sportovců, kteří hrají fotbal hlavně pro ty, kteří to potřebují. Nakontaktovali jsme se přes něj na postiženou Nikolku, pro kterou jsme se rozhodli uspořádat na Rádle benefiční fotbalový zápas proti tomuto pražskému mužstvu. A vybrat bychom měli minimálně padesát tisíc korun, které dostane Nikolka. Vstupné je padesát korun, všechno, co ten den vyděláme, věnujeme jí,“ informoval o zajímavé akci Petr Havlíček a dodal, že na přípravě akce se podílí početný tým lidí, protože je organizačně náročná.

„Může se stát, že se takové zápasy stanou na Rádle tradicí. Uvidíme, jak akce dopadne. Budeme rádi, když si v sobotu najdou do rádelského sportovního areálu cestu nejen příznivci fotbalu. Určitě nebudou litovat,“ slíbil organizátor.

POMŮŽOU, JAK MŮŽOU

Do benefiční akce se už finančně zapojily také regionální firmy, kterým se tento záměr líbí a chtějí se podílet na pomoci dívce, která se bez ní neobejde.

Zápasu se zúčastní maminka Nikolky, která si finanční částku pro svoji dceru od pořadatelů převezme.

A slibovaný program bude stát za to. Návštěvníci se na Rádle setkají nejen s fotbalovými osobnostmi, ale také se svými kamarády a fanoušky kopané.

PŘIJEDOU STARÉ GARDY

„Nejprve to měl být jen jeden zápas. Ale pak jsme se rozhodli, že od deseti hodin bude probíhat turnaj mladších žáků, ve kterém se utkají například žáci FK Jablonec a Slovanu Liberec a samozřejmě domácí tým Rádla. Od 13 hodin začíná turnaj mužů. V něm si to rozdají staré gardy, přijede například mužstvo Jistebska nebo Kokonína,“ uvedl organizátor.

Chybět nebude ani autogramiáda, přislíbenou mají organizátoři účast hráčů FK Jablonec a Slovanu Liberec. Ti by se tak na neutrální, přátelské půdě setkali den před vzájemným derby. To se hraje v neděli 26. května od 15 hodin na jablonecké Střelnici.

NABÍZEJÍ LAFATŮV DRES

Rozdávat podpisy začnou hráči v 15,15 hodin.

Finanční dar pro Nikolku by měla navýšit také částka z dražby podepsaného dresu Davida Lafaty, která je naplánovaná na 15 hodinu. Za hudebního doprovodu kapely Agnes bude v 16 hodin následovat předání šeku mamince Nikolky. Další informace si přečtete na www.jablonecky.denik.cz.

DAGMAR BŘEZINOVÁ
Jablonecký deník
http://www.jablonecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.