Peškovi vezou zlato z Montrealu!

Je postižený svalovou dystrofií. Jenže nenaříká v koutě. Naopak. Šíří sportovní slávu České republiky. Naposledy v Kanadě. Montreal hostil mezinárodní turnaj pod hlavičkou BISFed.

Pardubicko – Řeč je o Adamu Peškovi, který žije v Rohovládově Bělé a závodí za TJ Léčebna Košumberk. Ve dne v noci má k ruce anděla strážného. Maminku Ivanu, která je zároveň jeho sportovní asistentkou. Jeho parketou je sport pro paraolympioniky boccia.

Z hokejového města si přivezl zlatou medaili, což mu dopomohlo ke čtvrtému místu ve světového žebříčku.

Adam projel skupinou nikoli jako nůž, ale jako mačeta máslem… Postupně porazil své soupeře z Polska, Argentiny a Švédska. Ve vyřazovací části Peška narazil nejprve na Mirca Garavaglia z Itálie, kterého po vyrovnané bitvě porazil. V semifinále byl Peška přesný a rozhodný a soupeřce Nurulasyiqah Mohammad Taha ze Singapuru zatarasil cestu do finále. V tom na něj čekal Portugalec Jose Carlos Macedo, tedy několikanásobný paralympijský šampión. Ve skvělé atmosféře neztratil nervy a po vítězství 4:2 získal zaslouženou zlatou medaili. Peškovi se o něco blíže posunuli ke svému cíli: ke kvalifikaci na letní paralympiádu 2020, která se rovněž koná v Tokiu.

Chrudimský deník
http://chrudimsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.