Siláci v bezbariérové hale

Jihočeský kraj byl dějištěm třetího dílu pohárové soutěže v benchpressu.

České Budějovice – V bezbariérové hale 1. Centra zdravotně postižených Jihočeského kraje proběhlo třetí kolo Poháru ČR v benchpressu vzpěračů s handicapem.

„Mezi tělesně handicapovanými sportovci vynikl Karel Schoř,“ vyzdvihuje trenér Jiří Smékal siláka, který ve váhové kategorii do 88 kg zaujal výkonem 135 kg (světový rekordman v kat. veteránů bez zdravotního postižení).

Mezi zrakově postiženými vzpěrači zvítězil osminásobný mistr světa Martin Biháry (masters 1). Ve váhové kategorii do 90 kg vytlačil činku o váze 165 kg. Za ním skončil Jiří Janoušek (masters 2). Ve váhové kategorii 82,5 kg předvedl výkon 112,5 kg. „On je mistrem světa v silovém trojboji ze Sao Paula z Brazílie,“ připomíná Smékal soutěž z roku 2007, kde Jiří Janoušek v mrtvém tahu vytvořil světový rekord v kategorii do 74 kg výkonem 245 kg.

Ve skupině kvadruplegiků kraloval mladý Matěj Havel, který závodí ve váhové kategorii do 49 kg. „Pokořil činku o váze pětašedesát kilogramů,“ chválí trenér. „Velkou pochvalu také zaslouží výkon 77,5 kg Lukáše Šafra, v kategorii do pětašedesáti kilogramů.“

Adam Šohájek ve skupině sportovců s intelektuálním postižením vytlačil činku o váze 102,5 kg (váhová kategorie do 97 kg).

Čtvrté kolo Poháru ČR, které celý seriál uzavře, se uskuteční 9.6. „Slavnostní vyhlášení výsledků celkového pořadí proběhne u příležitosti konání mistrovství České republiky v benchpressu,“ upozorňuje trenér a ředitel 1. Centra zdravotně postižených Jihočeského kraje Jiří Smékal na akci, která se uskuteční 13.10.

KAMIL JÁŠA
Českobudějovický deník
http://ceskobudejovicky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.