Zájemci se naučili, jak se ubránit útočníkovi

Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o. p. s. pořádá pro zájemce kurzy sebeobrany pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Pro účastníky jsou kurzy zcela zdarma. Ze šesti kurzů se konaly již dva, 20. května v Táboře a 27. května v Prachaticích.

Prachatice – V Prachaticích proběhl kurz již po několikáté, pokaždé je to pro uživatele trochu jiné, a proto se ani ti, co už na kurzu byli dříve, nebáli přijít.

Tříhodinové kurzy jsou rozděleny do dvou bloků. V prvním teoretickém bloku jsou představeny prostředky, které lze na sebeobranu použít. Instruktor sebeobrany inženýr Martin Hermann vysvětlil, jak se chovat v případě napadení, obtěžování či krádeži. Ukázal účastníkům video z nedávné události krádeže kabelky. Druhá část se věnuje praktickému vyzkoušení hmatů, chvatů a úderů, které lze při sebeobraně použít.

V Prachaticích si z řad účastníků vybral jednoho dobrovolníka jako asistenta, se kterým předváděl správný postup při chvatech. Všichni měli možnost si vyzkoušet obranu při napadení zepředu, z boku i zezadu, při škrcení i při tahání za vlasy. Poslední půl hodina byla věnováno ještě úderům a kopům.

Na závěr se instruktor se všemi rozloučil slovy: „Dělejte všechno pro to, abyste nikdy nepotkali svého útočníka. A když už potkáte svého útočníka, dělejte všechno pro to, aby si on přál, aby nikdy nepotkal vás.“

Dita Orálková
Prachatický deník
http://prachaticky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.