Jakou fotografii potřebuji k bezplatné jízdě na Slovensku

DOTAZ: Potřebuji pro vystavení průkazu opravňujícího k bezplatné jízdě na Slovensku přiložit k žádosti fotografii? Jaký rozměr fotografie je požadován?

 

Odpověď:

Máte zřejmě na mysli průkazku pro osobu starší 62 let pro bezplatné cestování vlakem na Slovensku. Při žádosti o tuto průkazku českému občanovi stačí předložit občanský průkaz a fotografii velikosti 2×3 cm. Tato fotografie by měla být aktuální a nepoužitá, profesionální (dostatečně jasná a zřetelná), aby zobrazená osoba byla dobře identifikovatelná, osoba by měla být vyobrazená z čelního pohledu, bez pokrývky hlavy a bez pozadí. Na bezkontaktní čípovou kartu musí být barevná fotografie.

O tuto průkazku může ovšem požádat i mladší občan ČR, pokud pobírá invalidní či jiný důchod (sirotčí, vdovský atd.). Pak ovšem musí spolu s občanským průkazem a fotografií 2×3 cm předložit i doklad o tom, že pobírá invalidní nebo jiný důchod, přičemž tento doklad by neměl být starší jak 30 dní (potvrzení o jeho přiznání).

Registrovat je třeba v pokladnách Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Registrace na počkání je možná v pokladnách, které jsou označené jako KVC – Komplexné vybavenie cestujúcich. Při přebírání průkazu cestující podepíší souhlas se zpracováním osobních údajů, proto je potřebné přijít osobně. Registrace není možná v pokladnách, které zabezpečují Železnice SR, ZSSK CARGO, a smluvní prodejci ZSSK.

Seznam plně vybavených pokladen (KVC) naleznete ZDE  

redakce invArena

(Visited 34 times, 1 visits today)

1 komentář

  1. Lze vyřídit průkaz na bezplatné cestování na Slovensku ve stanici Poprad – Tatry? Pokud ne, prosím o seznam, kde ano.
    Děkuji Vám za vyřízení. D. Mlynářová

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.