Ve které nejbližší stanici na Slovensku si mohu vyřídit průkaz na bezplatné cestování?

DOTAZ: Bydlím ve Veselí nad Moravou. Prosím o sdělení,  ve které nejbližší žst. na Slovensku mohu vyřídit průkaz pro seniory pro bezplatné cestování na Slovensku.

ilustrační foto: slovakrail.sk

Odpověď:

Registrace s vydáním průkaz pro seniory pro bezplatné cestování na Slovensku se provádí v pokladnách Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Registrace na počkání je možná v pokladnách, které jsou označené jako KVC – Komplexné vybavenie cestujúcich.

Při přebírání průkazu cestující podepíší souhlas se zpracováním osobních údajů, proto je potřebné přijít osobně. Registrace není možná v pokladnách, které zabezpečují Železnice SR, ZSSK CARGO, a smluvní prodejci ZSSK.

Seznam plně vybavených pokladen (KVC) včetně např. informace o době otevření naleznete ZDE   Zde si najdete i svoji nejbližší stanici pro jízdu na Slovensko. Bude záležet na tom, kterým směrem se budete chtít vydat.  V úvahu může přijít např. město Malacky nebo Nové mesto nad Váhom.

Registrovat se můžete i v pokladnách ZSSK bez KVC, kde si však na registraci vyhrazují nejméně tři pracovní dny. Cestující zde vyplní žádanku a předloží potřebné dokumenty spolu s fotografií. Jejich seznam je ZDE Pokud tedy dáte přednost vyzvednout si svoji průkazku po delší době do tří dnů, pak by pro Vás zřejmě mohla být nejbližší stanicí Myjava.

redakce invArena

(Visited 300 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.