Blíží se unikátní Kvadriatlon. Připojit se může každý!

Poslední víkend před prázdninami, v sobotu 22. června, budou pražské Žluté lázně, Projekt neziskové organizace Cesta za snem a Nadace ČEZ využívat sport k propojování lidí. Stačí vytvořit dvojici v některé z kategorií, například handicapovaný a zdravý, muž a žena nebo junior a senior a užít si netradiční sportovní zážitek.

Čtyřboj, kdy dvojice v řadě za sebou absolvují plavání, střelbu, jízdu na kánoi a kolo, je postaven tak, aby jej mohl absolvovat každý. Není to boj o medaile. Tu dostane každý, kdo se zúčastní. Cílem je společně se bavit, být v pohybu, aktivní a ukázat, že všichni můžeme fungovat jako tým.

Autorem Kvadriatlonu smíšených dvojic je vozíčkář a nadšený sportovec Heřman Volf. Ten je známý mimo jiné tím, že na kole s ručním pohonem objel během čtyř let Evropu. „Chtěl jsem udělat závod pro obyčejné lidi jako jsem já. Nemám rád separování do skupin. Říkal jsem si, že by bylo fajn jít opačným směrem. Stejné disciplíny, stejné tratě, stejná pravidla pro všechny. V jednu chvíli a na jednom místě.“

Kvadriatlon tak dnes absolvují muži i ženy, hobby sportovci i profesionálové, starší i mladší, lidé zdraví i s různými druhy handicapu.

„Sport je radost. Je to zábava a je tu pro všechny. Pokud chcete vyzkoušet něco nového a nezavíráte oči před světem kolem vás, pojďte do toho s námi,“ říká Volf, který se každý rok vždy sám postaví na start spolu s ostatními.

Kvadriatlon proběhne v sobotu 22. června mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou. Na pražské městské pláži Žluté lázně bude však po celý den probíhat program nabitý sportem, atrakcemi a zábavou pro dospělé i děti v rámci festivalu Pražské Léto s Českou pojišťovnou.

Registrovat se do ČEZ handy kvadriatlonu smíšených dvojic můžete zdarma na webu www.cestazasnem.cz

Pražský deník
http://www.prazsky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.