Ve Slaném vznikne již brzy nové kontaktní místo

Senioři a zdravotně postižení by se měli v létě ve Slaném dočkat nového kontaktního místa s názvem Posez. Město Slaný se tak připojí k dalším městům v kraji, kde už tato služba od loňska úspěšně funguje. Krajští radní záměr podpořili a doporučili zastupitelstvu schválení dotace na letošní rok.

Slaný – Posez bude mít vyčleněny dvě místnosti v Domě s pečovatelskou službou – penzionu Na Sadech. Fungovat bude třikrát týdně v pracovní dny vždy 8,5 hodiny denně. Příchozí zde dostanou informace o systému zdravotní a sociální péče v regionu, které jim podá pracovník. „Jedna z místností bude zařízena jako zasedací, kde bude možnost konání kulturních a společenských akcí. Kancelář pracovníka bude vybavena internetem zdarma, kopírkou, tiskárnou i skenerem,“ popsal místostarosta Radek Vondráček (ANO).

Klíčovými aktivitami kontaktních míst jsou koordinace a propojování aktivit s ostatními institucemi a partnery, kteří pracují s cílovou skupinou seniorů a zdravotně postižených.

„V červenci to bude přesně rok, kdy jsme otevírali Posezy v Mladé Boleslavi, Novém Strašecí a Poděbradech, později se připojil ještě Benešov. Po roce provozu můžeme říci, že tato kontaktní místa mají velký smysl a jsem moc ráda, že by mělo přibýt nové ve Slaném,“ uvedla krajská radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová (ČSSD) s tím, že pro klienty jde nejen o místa, kam si chodí pro informace, ale často se stanou i místem pro setkávání, což je pro aktivizaci a socializaci velmi důležité.

Kateřina Nič Husárová
Kladenský deník
https://kladensky.denik.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.