Rampa k lanovce chybí

Strmé schody znepříjemní vozíčkářům i návštěvníkům s koly a kočárky výstup k lanovce. Ta vozí turisty od Punkevních jeskyní na horní okraj světoznámé propasti Macocha a zpět. Vedení lanové dráhy usiluje už několik let o rozšíření bezbariérového přístupu v podobě nájezdové rampy a výtahu pro vozíčkáře. Zatím se to nedaří.

Blanensko – Lanová dráha je jednou z velkých atrakcí Moravského krasu. ,,Rampu i výtah nutně potřebujeme, bohužel čekání se značně vleče. S trochou štěstí bychom mohli začít stavět na podzim, aby byl bezbariérový přístup hotový před další sezonou,“ uvedl šéf lanové dráhy Radek Hejč.

Podle něj pomáhají lidem s kočárky a koly do schodů více než desetkrát denně. S vozíčky pak několikrát za týden.

Nyní čekají na povolení od Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Její pracovníci při vyřizování žádosti zohledňují také restituční nároky rodu Salmů. Rampa by totiž částečně zasahovala do prostoru lesů, na něž by potenciálně mohli mít v budoucnu nárok.

,,Bezbariérový přístup k lanovce je dobrý záměr. Tím, že je pozemek zatížen nevyřešenou restitucí, se však jeho uskutečnění oddaluje,“ vysvětlil vedoucí správy CHKO Moravský kras Leoš Štefka.

Loni navštívilo Punkevní jeskyně přes dvě stě tisíc lidí, z toho dvě třetiny z nich se svezlo i lanovkou. Zatímco na dolní stanici musí zdolat přes desítku schodů, horní stanice má rampu přes pět let.

Břeclavský deník
http://breclavsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.