Stovky cyklistů se chystají objet Česko! Mají na to limit 111 hodin.

V úterý 30. července se více než tři stovky zdravých, ale i handicapovaných cyklistů ve společných týmech vydá na 2222 km dlouhý cyklistický podnik napříč všemi kraji Česka Metrostav handy cyklo maraton.

Blíží se sedmý ročník nejdelšího cyklistického podniku v Česku, nazývaný také sto jedenáctka. Jedná se o časový limit 111 hodin, který jednotlivé týmy mají na zdolání 2222 km dlouhé trasy.

Unikátnost Metrostav handy cyklo maratonu ale tkví také v jeho otevřenosti. Osmičlenné nebo čtyřčlenné týmy tvoří pestrá paleta lidí. Profíci, hobíci, muži i ženy, dvacetiletí kluci i šedesátiletí veteráni, ale hlavně – lidé zcela zdraví spolu s lidmi s handicapem. Tenhle maraton jezdí i nevidomí cyklisti, vozíčkáři na handbicích, amputáři, lidé po mozkové obrně. Lidé s těžkým postižením tu stojí po boku zdravých.

A aby se dostali do cíle, musí spolupracovat. Je třeba naučit se komunikovat, zbourat bariéry, umět druhému pomoci a umět si o pomoc druhému říci.

2222 km dlouhá trasa Metrostav handy cyklo maratonu protíná všechny kraje republiky. „Dlouhodobě spolupracujeme s hlavním městem Prahou. Dále pak s městskou částí Praha 1, kde organizujeme také cíl přímo na Kampě,“ říká ředitel projektu, vozíčkář Heřman Volf. Ve spolupráci s CzechTourism trasa protíná nejzajímavější cyklostezky a cyklotrasy všech čtrnácti krajů Česka.

„Chceme být vidět, chceme vzbudit diskusi. Každý z nás by měl mít právo se bavit, sbírat nové zážitky a zkušenosti, mít kamarády, žít naplno, sportovat, pracovat, být prospěšný sobě i společnosti. A sport je skvělý nástroj toto demonstrovat. Ukázat, že to jde,“ doplňuje Volf, který sám usedl na vozík po nehodě na lyžích a následně projel Evropu na kole s ručním pohonem.

Organizace Cesta za snem Heřmana Volfa pořádá také další projekty jako ČEZ handy kvadriatlon nebo Pražské léto s Českou pojišťovnou či ŠKODA HANDY TOUR. „Děláme všechno, co se dá. Létáme, plaveme, jezdíme auty, střílíme, učíme sebeobranu, pořádáme zážitkové víkendy, cyklojízdy okolo měst a další větší či menší projekty. Přidat se může kdokoli. Neděláme projekty pro osoby s postižením. Děláme projekty pro všechny, kdo se mají chuť bavit a žít naplno bez předsudků a bariér.“ Přidat se můžete i Vy. Na www.cestazasnem.cz nebo facebooku Cesta za snem.

Pražský deník
http://www.prazsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.