Je možné mít slevu na dovolenou na průkaz ZTP?

ilustrační foto: Flickr.com

Dotaz: Dcera ma průkaz ZTP/P. Může nám pomoci k levnější dovolené?

Odpověď:

Průkaz ZTP ani ZTP/P neopravńuje ke slevě při nákupu pobytového zájezdu. Dcera má ovšem na území ČR nárok na slevu při cestě vlakem nebo meziměstským autobusem, MHD je obvykle zdarma. Průvodce má pak nárok na bezplatnou přepravu.

Existují ovšem cestovní kanceláře, které nabízejí nejrůznější slevy, mezi nimi i slevu pro držitele těchto průkazů. Například Cestovní kancelář CK Victoria nabízí slevu ve výši 5% z katalogové ceny ubytování po předložení průkazu ZTP.  Obdobně  CK T SPLIT TOUR dává slevu 12% ze základní ceny zájezdu při záloze 500,- Kč po celý rok pro novomanžele, seniory a držitelé ZTP průkazů. Pro invalidy poskytuje slevu 1% CK Aeolus. Vvv tour poskytuj slevu pro seniory, ZTP a novomanžele 300 Kč. Sleva 4 % mají držitelé průkazu ZTP v Travel Club ČSAD Tišnov. Slevy podobného typu nabízí celá řada cestovních kanceláří.

V mnoha turistických centrech (např. Bibione) je poskytována sleva z pobytové taxy, jež se platí v eurech, mnohdy držitel průkazu neplatí žádnou pobytovou taxu. Při vstupu do různých památkových budov, muzejí, aquaparků, ZOO apod.  je také na území ČR mnohde poskytována sleva, je třeba se na místě informovat, neboť záleží na provozovateli, zda slevu poskytuje a v jaké výši, tyto slevy totiž nejsou nárokové.  V zahraničí záleží na vstřícnosti provozovatelů těchto zařízení, průkazy ZTP a ZTP/P však zde k ničemu neopravňují. .

Informujte se vždy před nákupem pobytového zájezdu u CK, jestli je sleva možná, počítejte ale s tím, že ne všechny cestovní kanceláře takové možnosti nabízejí.

redakce invArena

 

(Visited 17 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.