Novou pračku jim může přinést mobilní aplikace

photo on Flickr

Kdo sportuje, pomáhá. Moderní průmyslovou pračku za 90 tisíc korun potřebuje prádelna Pradlenka Barborka v Ledči nad Sázavou, která zaměstnává osoby se zdravotním postižením. Proto se prádelna zapojila do charitativní akce nadace ČEZ Pomáhej pohybem.

Ledeč nad Sázavou – „Náš sociální podnik AKROBRAB v současnosti zaměstnává v Pradlence Barborka více než dvacet osob s handicapem, kteří se jinak velice těžko uplatňují na trhu práce. Z nadačního příspěvku zakoupíme novou průmyslovou pračku, která našim pradlenám ulehčí práci a zrychlí velký nápor zakázek. Pradlenka Barborka bude opět schopna vyhovět současným zákazníkům a plnit nasmlouvané termíny dodávek,“ vysvětlil za vedení sociálního podniku Miroslav Krajcigr.

Sociální podnik AKROBRAB sídlí v Ledči v budově bývalého skladu léčiv Zentiva a je jednou z mnoha aktivit obecně prospěšné společnosti Háta, která pečuje o lidi s různým typem postižení.

Nadace ČEZ a její charitativní akce Pomáhej pohybem každý rok umožňuje získat finanční prostředky různým neziskovým organizacím v ČR na jejich činnost a rozvoj. Zapojit se do ní může každý, kdo si do svého telefonu stáhne speciální mobilní aplikaci. Ta zaznamenává pohyb uživatele (chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i běh na běžícím pásu v posilovně) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí.

Pradlence Barborka chybí ke splnění jejího snu více než 30 tisíc bodů.

Jihlavský deník
http://www.jihlavsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.