Běhej lesy pomáhá příběhům z Nadace Nova

V rámci jednotlivých závodů seriálu Běhej lesy můžete přispět finanční částkou na rodinu ve složité životní situaci, která se stará o handicapované dítě. Váš příspěvek bude v plné výši věnován právě na potřeby vybrané rodiny. Přispět můžete na místě nebo registrací na jednotlivé závody přes www.sportid.cz. V Bedřichově běžíme pro Leonku.

Přispět mohou i závodníci, kteří už na svůj závod přihlášeni jsou – stačí se přihlásit do SportID a v přihlášce na daný závod vybrat v doplňkových službách charitu. Přispět lze částkami od 50 do 500 Kč.

Leonka se narodila ve 23. týdnu těhotenství, kdy vážila pouhých 550 g. Narodila se drogově závislé matce, která o ni neměla zájem, z toho důvodu ji má ve své péči její babička. Její start do života nebyl vůbec jednoduchý, měla jen pramalou šanci na přežití. Kvůli předčasnému narození nastalo krvácení do mozku, neodcházel jí mozkomíšní mok, hrozila retinopatie (slepota). Strávila 4 měsíce v inkubátoru. I přes spoustu komplikací svůj boj o život vyhrála, bohužel si nese do života trvalé následky. Má diagnostikovanou DMO a spastickou diparézu (pravá strana tělíčka je motoricky špatná). Do dvou let se s Leonkou cvičila Vojtova metoda, která přinášela dřinu a slzy jak Leonce, tak babičce. Jezdily do Janských Lázní a absolvovaly měsíční pobyt 2× ročně.

Od svých 3 let Leonka podstupuje 2× do roka speciální neurorehabilitace v Sanatoriu Klimkovice a 3× do roka cvičení v kosmickém oblečku v zařízení Sarema Liberec.

Každé takové cvičení Leonku posune o kus dál a přináší jí krásné pokroky jak motorické, tak i mentální. Bohužel, toto cvičení stojí na 4 týdny až 60 tisíc korun a aby bylo účinné, musí se opakovat několikrát do roka. Pro rodinu je taková finanční zátěž zcela nemožná a veškeré finanční prostředky získává za pomoci nadací. Mimo rehabilitace Leonka absolvuje také hipoterapii 2× týdně.

Leonka ve svých 5 letech pouze leze po čtyřech a ve všem je zcela závislá na péči druhé osoby. Sama se nenají, neoblékne, nedojde si na toaletu. Má špatnou jemnou motoriku. Díky intenzivnímu cvičení se Leonka dostala do fáze, kdy se dokáže pohybovat za pomoci berliček a chodítka. Leonka jezdí ve zdravotním kočárku a v řešení je invalidní vozíček, na kterém bude samostatnější. Leonka navštěvuje mateřskou školu, kde se o ni po celou dobu stará asistentka.

Je velmi společenská a mezi dětmi je moc ráda. Děti i paní učitelky ji mají hodně rády, jelikož je stále usměvavá a moc milá. Získá si obdiv každého svou upovídaností a zvídavostí.

Za získané finanční prostředky si bude moci Leonka dovolit další měsíční rehabilitační pobyt, který ji posune zase o kus dál a blíž k jejím prvním krůčkům. Na Běhej lesy Jizerská budeme vybírat peníze na Leončin čtyřtýdenní rehabilitační pobyt v Sanatoriu Klimkovice. Cílová částka: 59 120 Kč

Liberecký deník
http://www.liberecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.