S Alzou pro dobrou věc

ilustrační foto: zimurg / sxc.hu

Pomáhat potřebným může být stejně snadné jako nakupování na internetu. Stačí, abyste přidali ke své objednávce třeba ručně šitou hračku z chráněné dílny či speciální ponožky, a přispějete na dobrou věc neziskové organizaci. Takovou možnost nabízí již několik let např. největší český e-shop Alza.cz.

Ať už jste fanoušky zeleného mimozemšťana, nebo jej nemůžete vystát, jedno mu nelze upřít: firma se snaží prospět i společnosti a místu, kde působí. Aktivně pomáhá lidem ve svém okolí i přírodě – recykluje, řeší odpad, obalový materiál, šetří zdroje. Jen za loňský rok firma přispěla 64 neziskovým organizacím, peníze určené na dárky pro obchodní partnery pravidelně daruje na dobročinné účely (vloni 1 milion Kč Fondu pro předčasně narozené děti), zaměstnává neslyšící a umožňuje zákazníkům, aby pomáhali s ní. Do své nabídky Alza zařadila ve spolupráci s 9 prověřenými neziskovkami, které sama aktivně podporuje, i prodej jejich charitativních předmětů. Jejich koupí lze podpořit např. dětský hospic, nevidomé, nemocné (např. Aloisovy ponožky) nebo výcvik asistenčních psů. Stačí si daný předmět jednoduše přidat do nákupního košíku, e-shop poté 100 % částky pošle vybrané neziskovce. Jen vloni se tímto způsobem podařilo získat pro dobrou věc přes 800 tisíc korun.

Firma také aktivně bojuje proti plýtvání a pravidelně daruje vyřazené zboží ze svých skladů pražským charitám a azylovým domům: „Jelikož podnikáme odpovědně a snažíme se minimalizovat zátěž na životní prostředí v každém kroku, přemýšleli jsme, jak se vyhnout neefektivní likvidaci vyřazeného zboží. Řešení jsme našli právě ve spojení s nezis-kem,“ popisuje Aleš Zavoral, předseda představenstva a zakladatel Alza.cz. Jen za posledního půl roku takto firma věnovala potřebným drogistické zboží, kosmetiku, hračky a dětské pleny v hodnotě téměř 500 tisíc Kč. i Firma se také aktivně věnuje předávání know-how a se začátkem školního roku je opět připravena podpořit zajímavé vzdělávací projekty.

Pražský deník
http://www.prazsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.