Mám psychiatrickou diagnózu. Kde mám hledat práci?

DOTAZ:  Mám zájem o práci, ale již ve více chráněných dílnách mi napsali, že zaměstnávají lidi pouze s diagnozou psychóz a afektivní poruch. Mám inv. důchod na jinou dg. – depresivní a anxiozní porucha. Kde prosím mám s touto dg. hledat práci na půl úvazku? Je možné, aby psychiatr mi napsal jinou diagnózu? 

Odpověď:

I když máte invalidní důchod, můžete se nechat na úřadě práce evidovat jako uchazeč o zaměstnání. Jedním z úkolů zaměstnanců úřadu je pomoci uchazeči zaměstnání nalézt. I tzv. chráněné dílny umísťují své nabídky volných míst do evidence úřadu práce. Někteří zaměstnavatelé se dokonce specializují na zaměstnávání lidí s duševními onemocněními, např. Fokus, jenž má filiálky v několika městech.

Doba pobírání podpory v nezaměstnanosti se započítává i jako náhradní doba pojištění pro výpočet starobního důchodu

Psychiatr nemůže napsat jinou diagnózu než tu, kterou skutečně máte. Mimo jiné i proto, že různé diagnózy mají i různé medikace. Buď  by vám musel změnit léky, které by vám ovšem již nepomáhaly, ale spíše škodily, nebo by vám léky ponechal, ale pak by tato medikace neodpovídala změněně diagnóze. V kterémkoli z případů by psychiatr mohl riskovat ztrátu licence.

redakce invArena

(Visited 6 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.