Nový perimetr vyšetří zrak rychleji a důkladněji

Na očním oddělení oblastní nemocnice mají nový automatický perimetr za více než půl milionu korun. Nahradil starý a již nefunkční přístroj.

Trutnov – Perimetr slouží k vyšetření zorného pole a odhaluje jeho případné omezení nebo výpadky, tzv. skotomy, což jsou boční, horní i dolní úhly, za kterými oko už nic nevnímá. „Pomocí perimetru zjišťujeme, která část oka nebo zrakového nervu je poškozena. Při vyšetření diagnostikujeme různá onemocnění jako například neurologická postižení, glaukomy či postižení pro řidiče,“ vysvětluje primářka oddělení Zuzana Chovancová.

Vyšetření trvá několik minut a pacienta nikterak nezatěžuje. Pouze se posadí a pohledem fixuje předem daný bod před sebou. V prostoru před ním poté přístroj vytváří zrakové podněty a pacient pomocí tlačítka reaguje, když tyto podněty zaznamená.

Výsledky perimetrického vyšetření jsou důležité nejen pro primární diagnostiku postižení, ale i pro ověření účinnosti léčby nebo sledování postupu nemoci.

„Na nový typ vyšetření se mohou zájemci objednat přes klientské centrum nemocnice, a to na čísle 499 866 499 nebo přes email info@nemtru.cz,“ uzavírá primářka.

Krkonošský deník
http://krkonossky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.