Jak podat na Ústecku žádost o invalidní důchod a na koho se obrátit

ilustrační foto: Photoxpress

Jak žádost o invalidní důchod podat a na koho se obrátit, to sdělila ve vysílání Českého rozhlasu okresní správa sociálního zabezpečení v Ústí nad Labem.

Jana HAVLIŠOVÁ, OSSZ Ústí nad Labem
Určitě se obraťte na okresní správu sociálního zabezpečení v místě svého trvalého bydliště na důchodové oddělení.

redaktorka
Potřebujeme nějaké dokumenty k tomu . Jaké to jsou?

Jana HAVLIŠOVÁ, OSSZ Ústí nad Labem
V tom prvopočátku v podstatě stačí jenom občanský průkaz a pokud je žadatelka žena, tak vždycky rodné listy dětí, originály.

Renáta VALEŠOVÁ, redaktorka
Jedná se vlastně o invalidní důchod, takže potřebujeme potom i nějaké, dejme tomu, posudky od lékařů?

Jana HAVLIŠOVÁ, OSSZ Ústí nad Labem
To si pak vyžaduje posudkové oddělení samo. Tady u nás na důchodovém se opravdu jenom dávají dohromady podklady pro sepsání žádosti o důchod.

Renáta VALEŠOVÁ, redaktorka
Dá se říct, jak vlastně dlouho trvá, než se přiklepne ten invalidní důchod vlastně v momentě, kdy odevzdáme veškeré potřebné dokumenty a doklady?

Jana HAVLIŠOVÁ, OSSZ Ústí nad Labem
Když to řeknu zjednodušeně, tak u nás na okresní správě by to mělo být maximálně ten měsíc a Česká správa sociálního zabezpečení, která vlastně důchod vypočítává, tak ta má na vyřízení důchodu 2, případně 3 měsíce.

Lenka ŠOBOVÁ, moderátor
Tolik tedy informace pro všechny, kteří mají nějaké problémy a ty jsou tak velké, že je omezují nejenom v tom běžném životě, ale také při výkonu práce. Teď už víte, co dělat, pokud uvažujete o invalidním důchodu. Pokud vás nic netrápí a můžete si v klidu a v pohodě užívat , tak vězte, že teď vás čekají hoši s proklatě vysokými hlasy. Tady je australská kapela Bee Gees. 9 hodin a 13 minut. Pěkné pondělí s námi.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.