Třeboňští studenti vybírali peníze pro nevidomé lidi

Peníze pro nevidomé, a lidi, kteří špatně vidí, vybírali ve čtvrtek v Třeboni studenti tamní Střední odborné školy, Obchodní akademie a Středního odborného učiliště.

ilustrační foto

Do ulic města vyrazilo celkem 24 studentů z druhého ročníku střední školy a třetího ročníku učebního oboru ve dvanácti dvojicích. Žáci třeboňské školy se této akce účastní dlouhodobě.

„Chceme upozornit naše studenty, že ne každý má to štěstí být zdravý, a že jsou mezi námi i zdravotně handicapovaní lidé, jímž tato sbírka pomáhá v získávání peněz na potřebné pomůcky, které jsou poměrně drahé. Chtěla bych také poděkovat našim studentům, protože ti se této akce zúčastnili jako dobrovolníci a také všem lidem, kteří do sbírky přispěli,“ řekla učitelka Ivana Kostelecká, která má veřejnou sbírku Světluška na starosti.

Letošní výsledky ještě nejsou známé, ale v minulém roce třeboňští studenti vybrali 17 240 Kč.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.

Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se v rámci České republiky dosud zapojilo více než 80 000 dobrovolníků a miliony dárců.

Jan Ziegler
Jindřichohradecký deník
https://jindrichohradecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.