Kraj pošle sociálním službám dvojnásobek

Peníze určené na provoz sociálních služeb letos Olomoucký kraj zdvojnásobí. Hejtmanství uvedlo, že tak zalepí díru po státu. Ten organizacím, které pečují například o seniory nebo hendikepované, poslal méně, než kolik na provoz potřebovaly.

Olomoucký kraj – „Navýšením peněz z krajského rozpočtu dojde ke stabilizaci sociálních služeb. A o to jde především – aby lidé, kteří v sociálních službách pracují, měli klid na práci a věděli, že budou mít dostatek zdrojů na zajištění péče,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytlo kraji na zajištění sociálních služeb 1,2 miliardy korun. To je méně, než kolik je ve skutečnosti potřeba. Z krajského dotačního programu proto půjde dalších 70 milionů korun, původně v něm bylo k dispozici jen 35 milionů.

„Zvětšení dotačního balíku zabezpečí mimo jiné navýšení platů zaměstnanců sociálních služeb. Jejich práce je nejen extrémně namáhavá, ale především potřebná,“ dodal Okleštěk.

Kraj ze svého rozpočtu dotuje provoz mnoha domovů pro seniory, přispívá na provoz charity a peníze posílá desítkám dalších organizací, jež se starají o ty, kteří se bez cizí pomoci neobejdou.

08.10.2019
Olomoucký deník
http://www.olomoucky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.