Ve Velkém Oseku se odehraje charitativní běžecký závod

Běžci vyrazí na trať pro dobrou věc ve Velkém Oseku v sobotu 12. října. Odehraje se tam již tradiční závod Eleven Velkoosecká podzimní 12. Hlavní závod se koná na tratě 6 a 12 kilometrů, běžci mohou vyrazit i na dva kilometry. Současně se odehraje i charitativní běh pro Českou asociaci paraplegiků. Počítá se i startem vozíčkářů – handbikerů na 14 kilometrů.

V 11 hodin startuje závod na 2 kilometry; v 11.45 hodin potom vyběhnou závodníci na charitativní trasu pro Českou asociaci paraplegiků. Ve 12 mají start vozíčkáři na 14 kilometrů, ve 13 hodin závodníci na 6 kilometrů, o chvilku později v 13.15 hodin vyrazí závodníci na 12kilometrovou trasu.

Závod se koná již pátým rokem. „Za vším stojí těžký úraz nohy při srážce na lyžích v rakouském Söldenu a následná rehabilitace v Kladrubech, kde jsem se seznámil s partou vozíčkářů. Po mém vyléčení začali kluci jezdit za mnou do Velkého Oseku a já jim, jak oni říkají, začal dělat ‚choďáka‘,“ vysvětlil organizátor Petr Rypka. A později pak přišel nápad na uspořádání závodu na podporu lidí s poraněním míchy.

Jakub Šťástka
Kolínský deník
https://kolinsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.