Tip Deníku: Na charitativním pochodu to vychodí těm, co chodit nemohou

Flickr.com

Českomoravská federace Nordic Walking ve spolupráci se Spolkem Martina Zacha – muže roku 2009, který den po svém vítězství utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul, uspořádá třetí ročník charitativního pochodu na Konopišti. Sraz účastníků je od 9.45 do 10.20 hodin se startem v 10.30 hodin.

Délka pochodu je 2 kilometry pro rodiče s dětmi, seniory, jedince se zdravotním omezením a jinak handicapované jedince. Pro ostatní bude k dispozici trasa dlouhá 7 kilometrů. V cíli čeká na děti doprovodný program a na tři šťastné vylosované výherce hodnotná tombola.

„V letošním roce budeme také podporovat Petru. Ta se stala účastníkem dopravní nehody, po které ji transportovali v bezvědomí ve stavu po polytraumatu s dominujícím poraněním hlavy a břicha a následným rozvojem vegetativního stavu. Po třech týdnech po řadě operací se probudila z umělého spánku a musela všemu učit znovu, úraz ji dost poznamenal“ uvedl Martin Zach, jehož spolku bude věnována část výtěžku.

Cílem tohoto spolku je rozvoj a podpora aktivního způsobu života lidí s handicapem, především paraplegiků a kvadruplegiků, a také se věnuje výrobě speciálního oblečení pro vozíčkáře.

„Oblečení se speciálně navrženými střihy také dotujeme, aby bylo dostupné pro co nejširší skupinu vozíčkářů, je to momentálně hlavní náplňí spolku,“ doplnil Martin Zach.

Vstupné je dobrovolné, avšak minimálně 100 korun na osobu.

Eva Kovaničová
Benešovský deník
https://benesovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.