Břeclavští běžci vybrali tisíce pro postiženou Ivetu

foto: Flicker.com

Dobrá věc se povedla, počasí vyšlo na jedničku. Na první ročník běžeckého závodu Hájenka Run, organizovaného skupinami Rozběháme Břeclav a Spartan Training Group Břeclav, si v sobotu 19.10. přišlo zaběhat 80 běžců a společně dokázali mezi sebou vybrat za pouhé 3 hodiny krásných 17 000 Kč pro postiženou slečnu Ivetu Salajkovou z Břeclavi.

Břeclav – Ta si se svou sestrou Staňkou, která se o ni už dlouhé roky stará, střihla v lesích u Poštorné cílovou rovinku závodu. „Iveta všem běžcům i organizátorům vyrobila vlastnoručně podepsané papírové medaile s poděkováním, navíc ve tvaru srdce. Sama pak dostala jednu speciální perníkovou medaili. Při předání výtěžku sbírky z rukou patronky nadace Zdeňky Frýbertové se dojetím rozplakala. Věříme, že si díky výtěžku udělá i se sestrou svůj život o trošku snazší a sladší,“ okomentoval finále celé akce ředitel závodu Martin Daneš.

A co se sportovní stránky akce týče, kratší 6 km trasu vyhrál mezi muži Roman Toth z Březí za 21:07 minut, mezi ženami zvítězila Břeclavanka Iveta Brachtlová za 25:52 minut. Dvojnásobnou trasu opanoval dle papírových předpokladů a s velkým náskokem domácí vytrvalec Roman Paulík (39:30 minut), mezi ženami si pohár pro nejrychlejší běžkyni na 12 km odnesla favoritka Irena Pospíšilová z AK Drnovice za rovných 50 minut.

Martin Daneš
Břeclavský deník
https://breclavsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.