Příští rok se sníží zdravotní pojistné

ilustrační foto: Cohdra / MorgueFile

Od počátku roku 2020 se opět zvýší tzv. odpočet zdravotního pojistného, jenž se provádí u zaměstnanců firem zaměstnávajících více než 50% osob se zdravotnímn pojištěním. Znamená to, že zaměstnancům zůstane v peněženkách o něco více korun, neboť zaplatí méně na zdravotním pojistném.  

„Nařízením vlády č. 181/2016 Sb., ze dne 30. května 2016 se od 1.1.2017 změnil vyměřovací základ pro pojistné hrazené státem na 6 814 Kč. Tzn. u invalidních důchodců (kteří mají přiznán invalidní důchod) a pracují u zaměstnavatele, který zaměstnává více jak 50 % svých zaměstnanců – invalidních důchodců, je vyměřovacím základem částka přesahující částku 6 814 Kč,“ sdělila redakci invArena Dana Blahutová z tiskového oddělení Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Vyměřovacím základem pro výpočet pojistného na veřejné zdravotní pojištění u zaměstnance, kterému byl přiznán invalidní důchod (bez ohledu na stupeň invalidity), je-li zaměstnancem zaměstnavatele zaměstnávajícího více než 50% osob se zdravotním postižením z celkového průměrného přepočteného počtu svých zaměstnanců, je částka přesahující částku vyměřovacího základu pro pojistné hrazené státem, nikoli minimální mzda.

redakce invArena


(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.