Siláci se představili pod činkou, jejich výkony byly obdivuhodné

1. Centrum zdravotně postižených Jihočeského kraje zvládlo MČR skvěle.

České Budějovice – V jihočeské metropoli se utkali siláci s různými typy zdravotního postižení. Tradičně se pořádání mistrovství České republiky zhostilo 1. Centrum zdravotně postižených Jihočeského kraje. Jeden z vrcholů domácí sezony se konal ve specializované tělocvičně na Vltavském nábřeží v Č. Budějovicích. „Akce se uskutečnila pod záštitou českobudějovického primátora Jiřího Svobody,“ informuje ředitel 1. CZP JČ Jiří Smékal.

Největší pozornost diváků byla upřena na osminásobného mistra světa zrakově postižených v benchpressu Martina Biháryho. Podařilo se mu zvednout činku o váze 162,5 kg ve váhové kategorii do 90 kg.

„Čeká ho v Egyptě mistrovství světa v benchpressu zrakově postižených,“ přidává Jiří Smékal další zajímavou zprávu.

Mezi vzpěrači s tělesným postižením zvítězil veteránský mistr světa Karel Schoř. „Ve váhové kategorii do osmdesáti kilogramů vyhrál výkonem sto třicet pět kilogramů,“ uvedli pořadatelé.

V kategorii kvadruplegiků byl nejlepší Matěj Havel (váhoví kategorie do 49 kg). „Zvítězil výkonem sedmdesát kilogramů.“

Na nejvyšší stupínek se umístil i Adam Šohájek. „Vyhrál soutěž sportovců s intelektuálním postižením.“ Adam Šohájek závodí ve váhové kategorii do 97 kg. „Vytlačil sedmadevadesát a půl kilogramu.“

Mezi ženami byla nejlepší Veronika Škávová. Její výkon? Ve váze do 50 kg: 32,5 kg.

„Všichni jsou členové Prvního Centra zdravotně postižených Jihočeského kraje, pravidelně trénují ve speciální bezbariérové hale,“ konstatoval Smékal.

V rámci mistrovství České republiky 2019 proběhlo slavnostní vyhlášení čtyř kol Poháru ČR. „Poháry předával primátor města České Budějovice Jiří Svoboda, významně nám na pořádání akce přispěl magistrát,“ uvedl trenér a ředitel soutěží.

Pohárový seriál probíhal v březnu, dubnu, květnu a červnu. „Velké poděkování patří partnerům centra, bez kterých by se taková soutěž nemohla uskutečnit.“

Cestu na mistrovství světa do dalekého Egypta má před sebou jihočeský zrakově postižený sportovec Martin Biháry, který je členem 1. CZP JČ.

KAMIL JÁŠA
Českobudějovický deník
http://ceskobudejovicky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.