Studenti se věnují svému poslání i v praxi

Studenti a studentky třetího ročníku Střední odborné školy a Středního odborného učiliště nám. Edvarda Beneše v Kladně vyrazili do ulic, aby společně podpořili projekt Světluška, který napomáhá lidem nevidomým a slabozrakým.

Šestadvacet dobrovolníků ze třídy S3 – sociální činnost pod vedením učitelky Renáty Sudové prodávalo dobrovolníkům na ulici reflexní dárkové předměty. Lidé jejich koupí přispěli do kasiček Světlušky. Suvenýry jsou navíc nápadité, nechybí reflexní ponožky, zubní kartáčky a další.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 80 tisíc dobrovolníků a miliony dárců.

Pražský deník
http://www.prazsky.denik.cz/

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.