Kdy se mi bude počítat podpůrčí doba?

foto: Rochelle / Flickr

DOTAZ: Podpurci doma mi konci 19.11 a v lednu 2020 mam jit na operaci, muj dotaz zni, tech 190 dni se tyka i doby, kdy nebudu zamestnana? a nebo se mi ta doba tech 190 dnu bude pocitat, kdyz nastoupim do prace?

Podpůrčí doba je dobou, po kterou je v pracovní neschopnosti poskytováno nemocenské. Pokud tedy po ukončení podpůrčí doby budete nadále v pracovní neschopnosti, pak se nemocenské může dále vyplácet na základě žádosti pojištěnce po dobu stanovenou v rozhodnutí orgánu nemocenského pojištění podle vyjádření lékaře orgánu nemocenského pojištění, který vyplácí nemocenské, pokud lze očekávat, že pojištěnec v krátké době, nejdéle však v době 350 kalendářních dnů od uplynutí podpůrčí doby, pracovní neschopnost ukončí . To znamená, že pokud vám končí podpůrčí doba, a víte, že po jejím ukončení budete nadále v pracovní neschopnosti, je třeba podat žádost na příslušnou pobočku ČSSZ o vyplácení dávky po skončení podpůrčí doby.

Pokud po skončení podpůrčí doby již nebudete v pracovní neschopnosti, ale nenastoupíte do práce, nebude vám vznikat nárok na novou podpůrčí dobu, jestliže jste nárok na plnou podpůrčí dobu již vyčerpala.

Pokud po skončení podpůrčí doby nastoupíte do práce, bude vám postupně vznikat nárok na novou podpůrčí dobu.

Budete mít nárok na tolik dnů nové podpůrčí doby, kolik dnů jste po uplynutí předchozí podpůrčí doby odpracovala, přičemž po odpracování 190 kalendářních dnů budete mít opět nárok na plnou podpůrčí dobu v délce 380 kalendářních dní.

redakce invArena

(Visited 20 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.