Dárková štafeta pomůže nejen autistům

photo on Flickr

Tmavou místnost rozzáří barvy, po chvíli se díky dataprojektoru mění v moře s delfíny či jiná zákoutí přírody, z reproduktorů se line relaxační hudba. Vše se dá přizpůsobit a díky speciálnímu ovladači mohou prostředí místnosti proměňovat i lidé s těžkým postižením. To chce dopřát svým klientům rychnovské Centrum Orion.

Rychnov nad Kněžnou – „Snoezelen je speciální terapeutická místnost, která má uklidňovat, navozovat příjemnou atmosféru, pocit bezpečí. Má napomáhat rozvoji klientů. Aktivuje a probouzí představivost, dává nové podněty a zkušenosti.

Máme řadu klientů s těžkým postižením nebo autismem. Pro ně to bude balzám na duši, uklidní se tu a dokážou lépe spolupracovat,“ říká ředitelka Centra Orion Miroslava Červinková.

Místnost pro Snoezelen je v Orionu vyčleněná, chybí však 300 tisíc korun na vybavení. Bude ji třeba navíc přizpůsobit vozíčkářům. Jednou z akcí, která má pomoci část peněz získat, je Dárková štafeta, kterou Orion rozjede s jedenácti prodejnami v regionu. Kdo do nich přijde od 2. do 6. prosince, za nákup nad 100 korun dostane dárek od Centra Orion. Část tržeb z těchto nákupů věnují partnerské prodejny na vybudování Snoezelenu

Hradecký deník

http://hradecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.