Celoroční soutěž v iBoccie zná své vítěze

Oddíl TJ Sokol Železnice, oddíl iBoccie uspořádal v sobotu 9. listopadu poslední IV. kolo Poháru starostky města Železnice v iBoccie. Dvě kola se hrála na jaře a dvě na podzim.

Turnaje se zúčastnila tři domácí družstva Železnice, Sokolky a Achát a tři AIS Stará Paka, Podhorani, Pačačky a DPK. Družstva byla tvořena převážně seniory a tělesně postiženými. Během dne byla sehrána celá řada dramatických utkání. Všichni se též zúčastnili společného oběda v restauraci U Muzea. Trvale byly k dispozici výrobky kuchyní jak ze Železnice, tak i Staré Paky, které účastníci nabízejí všem k dispozici.

Pořadí ve IV. kole: 1. Sokolky, 2. Podhorani a 3. DPK. Celkovým vítězem se stalo družstvo Železnice v sestavě S. Hrabalová, P. Ježek, A. Novotná a H. Tomincová, které vyhrálo tři prví kola. Druhé místo překvapivě obsadily domácí Sokolky H. Bláhová, J. Kordíková, J. Lidická a M. Sobotková, které po famózním výkonu ve čtvrtém kolem, kde neokusily hořkost porážky, toto kolo zcela suverénně ovládly. Třetí místo patři Staropackému družstvu Podhorani v sestavě J. Budik, B,. Hamáček a M. Homolka. Na dalších místech se umístili domácí Achát a dále Pačačky a DPK.

Záběry z utkání přijela natočit pro paralympijský magazín Česká televize. Diplomy, poháry, medaile a věcné ceny předávaly náměstkyně hejtmana KHK paní Mgr. Martina Berdychová, ředitelka MAVE Jičín ing. M. Koudelková, starostka Železnice paní ing. Dana Kracíková a za AIS Stará Paka pan Jan Pelikán.

Po představení sponzorů zazpívala domácí děvčata za doprovodu harmoniky Petra Ježka, předsedy oddílu. Poté všichni setrvali v družném posezení při guláši P. Ježka, Novopackém vynikajícím tradičním českém moku Kryštof a nikomu se ani moc domů nechtělo.

O hladký průběh se celý den staral předseda TJ pan L. Hrabala. Většina účastníků počítá s účastí ve II. ročníku 2020, který se již začíná připravovat.

Jičínský deník

https://jicinsky.denik.cz/ctenar-reporter/iboccie-pohar-starostky-mesta-zeleznice-4kolo-tjsokol-und011219-jc.html

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.