Běžte „chariťák“. Pomůžete nemocné dívce

photo on Flickr

Nová tradice, běhání pro dobrou věc, se zrodila v Klatovech. Nedávno běžci pomohli Míše Krouparové a už je tu další podobná akce. Nese název Po čertech dobrej chariťák pro Elišku a koná se 7. prosince v Mercandinových sadech v Klatovech.

„Cílem celé akce je získat finanční prostředky pro Elišku Šefcovou, mladou slečnu z Klatovska, která trpí nemocí tzv. „slaných dětí“ – cystickou fibrózou. Cystická fibróza spočívá v neustálém zahleňování plic, které nutí postiženého vykašlávat. Ne každému se to však daří, a proto existují různé podpůrné přístroje, mezi nimi i Simeox, který vibracemi podporuje vykašlávání. Jeho pořízení je však velmi nákladné, bezmála 180 000 korun, a rodina si tak velký finanční výdaj nemůže sama dovolit,“ vysvětlila za organizátory Pavla Šloufová z Rozběháme Klatovy.

Doplnila, že návštěvníci akce se mohou těšit na ohňovou show, ukázku práce psovoda, nejmenší děti pak na dětské čertovské soutěže o ceny a další program.

Sportovně založení jedinci si užijí, ať už během či chůzí, dvoukilometrový okruh s více i méně záhadnými strašidly. K dispozici pro všechny bude bohaté občerstvení včetně teplých nápojů na zahřátí a nebude chybět tombola o hodnotné ceny.

Registrovat se je možné předem na stránkách www.rozbehamecesko.cz nebo přímo na místě. „Součástí startovného, které činí pro osoby starší 15 let 130 Kč, je drobný dárek a kovová medaile v cíli. Pojďme společně pomoci Elišce,“ zve Šloufová.

Milan Kilián

Klatovský deník

https://klatovsky.denik.cz/

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.