Tradiční turnaj postižených ovládlo družstvo z Ukrajiny

TJ Čechie HK pořádala XVIII. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenisu družstev tělesně postižených sportovců. O pohár města HK, který se konal pod záštitou primátora v tělocvičně Speciální ZŠ a Praktické školy v HK za účasti 13 družstev, z toho 8 týmů z Čech, po jednom ze Slovenska, z Polska, Německa, Srbska a Ukrajiny. Vítězem se stal Užgorod (Ukr.) před TJ Jičín, třetí byl Novi Sad (Srb.).

Hradec Král. – Slavnostního zahájení se zúčastnili hradecký primátor Alexandr Hrabálek, členka zastupitelstva KH kraje Táňa Šormová, předseda Všesportovního kolegia KH kraje Jiří Pekař či vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví města HK Marek Šimůnek.

„Cílem bylo seznámit veřejnost s problematikou zdravotně postižených sportovců a přesvědčit je, že i zdravotně postižení jsou schopni, pokud se jim vytvoří podmínky, provozovat sport na dobré úrovni. Turnaj přispěl k propagaci města HK i KH kraje a přesvědčil přítomné o tom, že město a kraj věnují sportu zdravotně postižených velkou pozornost,“ uvedli Jiří Morávek a Zdenka Venclová z Centra pro Integraci osob se zdravotním postižením KH kraje.

Hradecký deník

http://hradecky.denik.cz/

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.