Neslyšící školáci kamarádili s PC

ilustrační foto: jdurham / MorgueFile

Nela Šubřichová má nejtěžší za sebou. Upravit dokument ve Wordu a sestavit prezentaci Česka zvládla bez obtíží, zato s malováním vlaku na monitoru se malinko trápila. Teď už ji čeká jenom počítačová hra, která je volnější a může při ní získat poslední cenné body.

„Připravovali jsme se od listopadu, pracovat s počítačem mě baví,“ říká čtrnáctiletá neslyšící dívka z Olomouce, jež by v budoucnu ráda studovala grafickou školu. Ve Valašském Meziříčí se ve středu zúčastnila soutěže s názvem Počítač je můj kamarád.

Soutěž uspořádala valašskomeziříčská škola pro sluchově postižené, ji v jejím záměru utvrdila. Na letošním patnáctém ročníku se utkala čtyřčlenná družstva z osmi škol z celé republiky.

„Soutěž je určena neslyšícím dětem, které se kvůli svému omezení nemohou zapojit do sportovních akcí,“ vysvětluje Vladimír Kurtin z pořádající školy a dodává, že práce s počítačem není samoúčelná. „Její základy ovládá téměř každý, navíc soutěžící mohou předvedené znalosti a dovednosti zúročit i v praktickém životě,“ vysvětluje Vladimír Kurtin.

Valašský deník

https://valassky.denik.cz

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.