Jsme mezi Vámi a jsme tu pro Vás

ilustrační foto: Malingering / Flicker.com

Představujeme organizaci Svaz tělesně postižených v České republice z. s., která je jednou z největších neziskových organizací pro lidi se zdravotním postižením, s více než 350 pobočnými spolky po celé republice a téměř 35 000 členy. Organizace má hlavní sídlo na Karlínském náměstí 59/12 v Praze 8 – Karlín, kde pro Vás v bezbariérových prostorách také poskytuje své služby.

Co u nás najdete? Především – nepracujeme jen s členskou základnou, ale jsme otevřeni všem, kteří potřebují poradit, pomoci, něco nového se naučit nebo si najít nové přátele a společně se setkávat při různých aktivitách.

Můžete využít naši dobře vybavenou půjčovnu kompenzačních pomůcek v době, kdy naléhavě potřebujete řešit svou zdravotní situaci. Najdete zde elektrické i mechanické vozíky, elektrický skútr, polohovací postele s antidekubitními matracemi, různé typy chodítek, toaletní křesla, schodolezy, nájezdové rampy, motomedy a další.

Jsme rovněž registrovaní poskytovatelé odborného sociálního poradenství zaměřeného na seniory a osoby se zdravotním postižením. Potřebujete-li pomoci ve své nepříznivé sociální situaci, např. při vyřizování příspěvku na péči, invalidního důchodu, dávek v hmotné nouzi, dávek pro osoby zdravotně postižené, v oblasti zaměstnávání, bydlení nebo při jednání s institucemi, státními úřady, rádi Vás celou situací provedeme, poradíme a pomůžeme Vám tuto situaci řešit. Poradenství je poskytováno bezplatně.

Ti z Vás, kteří se chtějí dále vzdělávat, se mohou přihlásit do našich kurzů počítačových dovedností. Organizujeme je několikrát ročně pro začátečníky nebo mírně pokročilé a pro účastníky jsou zcela zdarma.

Baví Vás ruční práce a výroba dekorací? Potom můžete aktivně trávit svůj volný čas u nás ve výtvarném kroužku, kde se naučíte nové techniky, sami si vytvoříte různé dekorační předměty a navíc najdete i nové přátele.

V našich organizačních jednotkách se realizují rekondiční pobytové akce, plavání i cvičení a jiné zajímavé odborné, kulturní nebo volnočasové aktivity.

Pokud jsme Vás oslovili, můžete pro více informací vyhledat naše webové stránky: www.svaztp.cz nebo nás navštívit v našem sídle, kde se Vám budeme ochotně věnovat.

Přejeme všem čtenářům do nového roku 2020 především pevné zdraví, spokojenost a hodně splněných přání.

Svaz tělesně postižených v České republice z. s., Karlínské náměstí 59/12, Praha 8 – Karlín.

Pražský deník

http://www.prazsky.denik.cz/

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.