Mýma očima. Klienti Háje se chopili foťáků a chystají výstavu

fotoaparát fotografování Flickr.com

Klienti ledečského Domova Háj připravují putovní výstavu fotografií nazvanou Mýma očima. Ta je jednou z klíčových aktivit projektu Na cestě, díky kterému se mentálně postižení připravují na co nejpřirozenější přechod z Háje do rodinných domů

„Naši klienti měli možnost říci si, kde a co by rádi nafotili, a jaké mají představy o novém bydlení. Také se učili základy fotografování. Na výstavě bude možné vidět záběry tří z nich. Klienti, kteří se nezajímají o fotografování, ale baví je práce v dřevodílně, pak pracují na výrobě stojanů na fotografie,“ informovala Andrea Šeredová z Domova Háj.

Fotografie si mohou lidé postupně prohlédnout v Ledči, Světlé nad Sázavou, Havlíčkově Brodě, Golčově Jeníkově a Chotěboři. „Jedná se o lokality, kde budou klienti v budoucnu žít,“ vysvětlila Šeredová.

Vernisáž výstavy se koná 24. března ve čtyři hodiny odpoledne v Kavárně Kovárna v Ledči nad Sázavou. „Potrvá následující dva týdny. V případě zájmu mohou přijít i žáci základní školy či studenti střední školy a bude pro ně připravena komentovaná prohlídka,“ sdělila Šeredová.

Cílem výstavy je osvěta v oblasti procesu transformace, bourání bariér a stereotypů, odstraňování předsudků, a lepší přijetí klientů domova v lokalitách, ve kterých budou žít.

Domov Háj prochází procesem transformace pobytových sociálních služeb. „Dvanáct klientů zařízení již žije ve dvou rodinných domcích ve Světlé nad Sázavou, dalších zhruba šedesát se do rodinných domů bude stěhovat. Život v komunitním bydlení dává klientům zařízení daleko větší možnosti zapojení se do společnosti a také kontaktu s rodinnými příslušníky a přáteli,“ dodala Šeredová.

Jana Kudrhaltová

Havlíčkobrodský deník

https://havlickobrodsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.