Koledníci vybrali rekordní sumu

Dvacátý ročník Tříkrálové sbírky v Chebu a okolí vynesl rekordní částku. Koledníkům se podařilo od lidí vybrat celkem 200 875 korun. To je o 7 233 korun více než loni.

Cheb – Místní podíl, který je 65 procent z celkové vykoledované sumy, což činí 130 569 korun, bude jako obvykle použit na podporu charitních projektů a projektů sociálních služeb přímo v Chebu.

„Poslouží na služby Hospice Sv. Jiří. Provozuje zdravotní službu domácí péče s hospicovou složkou a sociální službu odborného sociálního poradenství v paliativní péči rodinám, které se starají doma o své umírající,“ konstatovala ředitelka Farní charity v Chebu Eva Kolafová. Další finance podle ní poputují na podporu dobrovolnictví na Chebsku a na pomoc lidem bez domova. Vykoledované peníze pomohou také Nicolasu Úblovi, který má vlivem komplikací při porodu kombinované postižení. Poslouží na jeho léčbu a rehabilitační cvičení.

Do sbírky pravidelně přispívá i Jitka Čermáková z Chebu. „Do Tříkrálové sbírky přispívám už hodně let. Je to také má jediná charitativní činnost, které důvěřuji. Vím přesně, kam se peníze použijí a pro koho. Koledníci jsou vždy velmi milí.“

Chebský deník

http://chebsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.