Má vadu vzrůstu i řeči. Má nárok na příspěvek na auto?

foto: Flickr.com

DOTAZ: Syn (7) trpí nedostakem růstoveho hormonu (každý den aplikujeme rustový hormon), vadou řeči. Máme doporučení na základní školu v Mladé Boleslavi, kde jsou na takové děti specializovaný. Nevím si ale rady, jak syna každý den dopravovat do školy, naše bydlište je 15 km od školy. Máme v takovém případě nárok na příspěvek na automobil?

Odpověď:

Příspěvek na zvláštní pomůcku – na pořízení motorového vozidla – se přiznává na dva následující okruhy zdravotního postižení:

a) těžká vada nosného nebo pohybového ústrojí

b) těžká nebo hluboká mentální retardace a stavy na rozhraní těžké mentální retardace.

Nedostatek růstového hormonu, ani vadu řeči bohužel mezi výše uvedené indikační okruhy nelze zařadit.

Situaci je možné řešit například se ředitelem školy, která, jak uvádíte je specializovaná pro děti s určitým typem postižení. Některé tyto školy mají k dispozici mikrobus, který děti přepravuje.

Zvažte, zda je možnost získat průkaz ZTP, který by opravňoval k příspěvku na mobilitu. Pokud má dítě vzhledem ke svému postižení určitý typ závislosti, bylo by možné zažádat o příspěvek na péči. Prověřte, zda v lokalitě nepůsobí neziskové organizace, které již pomáhají se svozem dětí, ev. zdravotně postižených dospělých a mohly by zajíždět i k vašemu bydlišti.

redakce invArena

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.