Podle soudu předstírali zdravotní problémy svých dětí

xxx.cnb.cz

Reportáž televize Nova. Krajský soud v Brně potrestal rodiče, kteří předstírali zdravotní problémy svých dětí, aby od státu získali sociální dávky. Přišli si tak na téměř 2 000 000 Kč.

redaktor
obžalovaný se stal ukázkovým příkladem toho, jak jednoduše se dá zneužívat sociální systém. S partnerkou přesvědčil své děti, aby začaly hrát mentálně retardované a zrakově postižené. Za odměnu nemusely chodit do školy.

Vladimír O., odsouzený
Někteří lidi vyhazujou děti do popelnice a já jsem se postaral o něho, o syna.

redaktor
Celé roky neoprávněně pobírali příspěvky na péči a stát nakonec obrali o téměř 2 000 000 Kč. Sám obžalovaný totiž simuloval psychické problémy, aby mohla dávky pobírat i jeho družka. V minulosti získal dokonce příspěvek na auto.

Vladimír O., odsouzený
Mám opatrovníka a mám příspěvek na péči.

, redaktor
Družka vyvázla s podmínkou, ale otci se nasčítaly všechny podvody. Dostal souhrnný šestiletý trest ve věznici s ostrahou.

televize Nova.

(Visited 59 times, 1 visits today)

1 komentář

  1. Za to mohou právě posudkoví lékaři. Já nikam nedojdu, kolabuji, mám postižené 3 úseky páteře, steatozu jater po nemoci, cystu na ledvině DM.a artrozu, a marné se snažím získat aspon ZTP abych si mohla dojet na nákup a nemusela se někoho doprošovat a podle LPK jsem invalidní pouze I stně !!!Odvolání nic neřeší páni doktoři se neshodí. A takoví podvodníci to dostali ?!

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.