Pro Lukáše Berku se vybralo už přes tři sta tisíc

Úterý 18. září 2018 bylo pravděpodobně pro většinu z nás zdánlivě obyčejným podzimním dnem. Bohužel pro tehdy osmadvacetiletého hráče Čerčan Lukáše Berku tomu tak nebylo. Při své cestě na motorce přes benešovské Červené Vršky se stal nezaviněným účastníkem těžké dopravní nehody.

Následujícího více než půl roku pak strávil v nemocnici a další rok v rehabilitačním zařízení.

I přes veškerou péči lékařů je ovšem bohužel stále upoután na invalidní vozík. A pokud se má jeho stav zlepšit, potřebuje i nadále nepřetržitou péči a hlavně intenzivní rehabilitaci, která je ale finančně náročná.

MILÉ PŘEKVAPENÍ

Proto se čerčanský fotbalový oddíl, se souhlasem vedení Slavoje Čerčany, rozhodl Lukáši Berkovi pomoci uspořádáním veřejné sbírky pomocí transparentního účtu. S tím, že prostředky, které budou pro Lukáše Berku vybrány, budou primárně určeny na jeho rehabilitaci, aby mu tak v co největší míře bylo umožněno zapojit se v budoucnu zpět do běžného života.

Ještě předtím ale na vlastní náklady pořídil základní pomůcky jako například elektrický invalidní vozík nebo plošinu umožňující jeho pohyb do schodů. „Lukášův stav neumožňuje, aby se o sebe dokázal postarat sám. Je tak závislý na péči svých nejbližších. To samozřejmě velmi komplikuje jeho rodině situaci směrem k zaměstnání a tím se snižuje objem finančních prostředků, které jsou k dispozici,“ ozřejmil klub na svém webu s dovětkem, že věří, že spousta lidí bude ochotna pomoci.

A opravdu se tak stalo!

Sbírka byla zahájena v polovině března a od té doby dorazilo na transparentní účet okolo 150 finančních darů v celkové výši přesahující 300 tisíc korun. „Je to naprosto skvělé číslo. Ani v nejmenším jsme nečekali, jakou vlnu solidarity tato akce vzbudí. Je naprosto skvělé vidět, jak i v této nelehké době není lidem Lukášova situace lhostejná a dokáží přispět i v situaci, kdy ne každý může říct, že ví, co ho v dohledné době čeká. Za to vám všem, kteří jste přispěli, patří obrovský dík,“ uvedl Sokol Čerčany.

RIVALITA STRANOU

Pomoc vyjádřila Lukáši Berkovi široká veřejnost. „Přispěli nejen lidé z jeho blízkého okolí, případně okolí čerčanského fotbalu, ale i ti, kteří nemají s Lukášem zase až tak mnoho společného,“ stojí v prohlášení.

Samostatnou kapitolou se pak staly příspěvky řady fotbalových klubů z Benešovka. Zástupci Přestavlk přispěli Lukáši Berkovi přímo při osobní návštěvě, částky na konto poslali také členové Pravonína, Poříčí nad Sázavou a Postupic. Navíc řada dalších hráčů z ostatních okresních oddílů se rozhodla pomoci sama za sebe. „Slušelo by se všem jmenovitě poděkovat, ale to bohužel vzhledem k počtu dárců není možné. Proto děkujeme všem bez rozdílu za nezištnou pomoc a dobré srdce,“ sdělil klub na webu. A dodal: „Tuto podporu budeme potřebovat i nadále, protože doufáme, že nic nekončí. I když se vybraná částka může zdát vysoká, tak věřte, že náklady na podobnou léčbu rozhodně nejsou malé. Věříme, že se ještě najdou lidé, kteří budou mít možnost pomoci. Lukáš si to zaslouží.“
Pokud budete chtít Lukáši Berkovi pomoci a přispět na jeho léčbu, využijte transparentní účet 000035320164389/0800.

Veškeré další informace o veřejné sbírce najdete na oficiálních stránkách Sokola Čerčany.

KAREL SMETANA

Benešovský deník

http://www.benesovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.