DĚTI DĚTEM nezahálí ani v nouzovém stavu. Chystá se vlastní tým

Iniciativa DĚTI DĚTEM, organizuje sportovní a kulturní akce pro děti, jejichž výtěžek je vždy věnován konkrétnímu postiženému dítěti. Ve stavu nouze však byla nucena své aktivity na nějaký čas odložit. Nejen o tom jsem si povídal se zakladatelem a držitelem ocenění Osobnost amatérského fotbalu 2019 pro Olomoucký kraj Rostislavem Vaňkem.

ilustrační snímek

Jak vaši iniciativu poznamenal nouzový stav?

Celkem zásadně. Narušil náš plynulý chod. Řadu akcí jsme museli přesunout do náhradních termínů, nebo úplně zrušit. Bohužel včetně našeho prvního společenského plesu, který měl být 13. března. Vše bylo zajištěno, tombola, ceny… Zúčastnit se měli významní hosté v čele s Davidem Rozehnalem, naším podporovatelem. Zdraví je ale na prvním místě.

Co dalšího muselo být zrušeno?

Divadelní představení Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka v podání ochotnického spolku JCHP, ale hlavně fotbalové turnaje. V Javorníku parta kolem Ondry Zykmunda chtěla uspořádat turnaj s mezinárodní účastí. Další novinkou měl být velký turnaj v Nových Sadech, stejně tak již tradiční Pomoraví Cup v Jindřichově, kde každý rok bojuje o medaile každý rok 24 týmů. Nejvíc nás bolí zrušení celodenní akce na Tyršově stadionu v Šumperku.

Proč právě tato akce?

V rámci bloku s názvem Milionová rodina, ve kterém pomáháme 7 rodinám s jejich nelehkým osudem, mělo proběhnout vyvrcholení v podobě mezinárodního turnaje těch nejmenších fotbalistů pod názvem Memoriál Lukáše Přibyla. Účastnit se měli Sparta, Slavia, Bohemians, Baník Ostrava, Sigma Olomouc a další. Hrát se mělo i utkání legend FK Šumperk proti týmu Real Top Praha, což je tým osobností jako Jan Koller, Vladimir Šmicer, Patrik Berger, Jakub Voráček, Jakub Štáfek, Jaromír Bosák. Z pořadu TIKI-TAKA, jehož strůjcem je Alexandr Smita, byl přislíben nemalý obnos. Všechny vybrané prostředky pak měly směřovat právě na pomoc vybraným rodinám.

O které rodiny se jedná?

Jedná se o Elenku Vojtkovou z Olomouce, Jaroslava Křepelku z Velkého Poříčí, Terezku Vepřkovou z Kolšova, Šimona Polácha z Dolních Studének, Natálku Denisu Lubinovou z Velkých Losin, Izabelku Bučkovou ze Zvole a Tomina Burghardta z Velkého Týnce. Vše se teď posune na příští rok, takže o pomoc nepřijdou.

Jak snášejí rodiny toto období? Jste s nimi v kontaktu?

Ano, jsem. Je to pro ně těžké. Většina pravidelně cvičí a snaží se zlepšovat svůj stav. Teď to není podle jejich představ a je pochopitelné, že je tu nervozita. Jsou ale neskutečně silní, tak určitě vše zvládnou. Já ale doufám, že až se vše uklidní, budou lidé i nadále pomáhat…. Pomoc potřebují.

A co nyní chystáte?

Snad se budou moct pořádat zimní akce, takže připravujeme ty. Pomáháme také senátoru Adámkovi s distribucí balíčků pro rodiny. Je to od něj moc pěkné. Pro rodiny je moc důležité vědět, že nejsou na vše samy. S Martinem Blahou, bývalým hráčem Sigmy Olomouc, chystáme tým legend DĚTIDĚTEM, který bude na našich akcích hrát. Je úžasné, jak chtějí takové osobnosti pomoci.

Fotbalové střípky Davida Kobylíka Dnes trochu netradičně, ale o to vážněji. V zimní fotbalové pauze jsem měl tu příležitost zúčastnit se charitativního turnaje iniciativy Děti Dětem a poznal jsem zapálené, nadšené dobrovolníky, kteří nezištně pomáhají malým dětem. Tato krásná věc mě opravdu velmi bezprostředně zasáhla a rád bych Vám touto cestou přinesl více informací v mém pravidelném sloupku.

Olomoucký deník

http://www.olomoucky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.