Koronavirus navýšil dotace Znojma pro charitu, ADRU i Červený kříž

Celkem sedm set tisíc korun poskytne Znojmo neziskovým organizacím na jejich práci z letošního rozpočtu. Původně plánovanou částku navýšili zastupitelé na pondělním jednání ještě o dalších dvě stě tisíc korun. Důvod? Aktuální výdaje na boj proti koronaviru.

„Podporu neziskovým organizacím deklarovala radnice již v březnu v rámci přijímaných ekonomických opatření v Plánu prevence a podpory města Znojma. Oblastní charitě Znojmo schválili zastupitelé v rámci individuální dotace na ochranu pracovníků a uživatelů sociálních služeb sto tisíc korun. Ochránit bylo a je nutné nejen zaměstnance charity, ale také uživatele převážně terénních sociálních služeb, kterými jsou zejména senioři. Celkem jich je na čtyři sta,“ sdělila mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Charita navíc zřídila sběrné místo pro sběr a následný výdej roušek, osobám bez přístřeší roušky roznáší a rozdává také potravinové balíčky získané z potravinové sbírky.

Dobrovolnickému centru ADRA navýšili zastupitelé dotaci o padesát tisíc korun na celkových sto padesát tisíc na jejich celoroční provoz. „Navýšení bylo nutné z důvodu zapojení sítě dobrovolníků do programu Potřebuji pomoc, díky němuž dobrovolníci zejména seniorům roznášeli roušky, zajišťovali nákupy potravin, drogerie a podobně,“ vysvětlila mluvčí.

Českému červenému kříži Znojmo zastupitelé schválili navýšení také o padesát tisíc korun na celkových čtyři sta padesát tisíc korun na jejich celoroční činnost. „Český červený kříž posílil tým dobrovolníků, kteří šijí a distribuují ochranné pomůcky, pomáhají zajištění nákupu a donášky léků seniorům či zdravotně postiženým osobám. Poskytují rovněž psychosociální pomoc všem, kteří se na ně v současné nelehké situaci obrátí,“ obhajovala poskytnuté peníze radnice ústy své mluvčí.

Znojemský deník

https://znojemsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.