Zamítli jí žádost o parkování

Rozhodnutí úředníků velmi překvapilo ženu upoutanou na invalidní vozík v Ústí nad Labem. Paní Vlasta se bez pomoci druhých neobejde už 21 let. Přesto se dočkala zamítnutí žádosti o znovupřidělení vyhrazeného parkovacího stání. Prý nesplňuje stanovené podmínky. Reportáž CNN Prima News

redaktor
Vlasta Volfová je po neúspěšné operaci pletence cév na mozku upoutaná na invalidní vozík. Neobejde se bez péče svého manžela, který ji také vozí k lékaři. Vyhrazené parkovací stání jim usnadňovalo životy déle než 10 let. Nedávno o něj ale žena přišla.

Jaroslav VOLF, manžel
Vy teda musíte tu paní nechat někde stát, vyjet s tím autem z tý řady do silnice, no a pak ji naložit.

redaktor
Zkomplikovalo vám to život?

Vlasta VOLFOVÁ, invalidní pacientka
Ano, zkomplikovalo.

redaktor
Že už Vlasta Volfová vyhrazené místo k parkování nepotřebuje, rozhodli úředníci ústeckého magistrátu.

Dalibor DAŘÍLEK, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem
U tohoto případu je bohužel to smutné, že za prvé paní se nedostavila na tu výzvu tak, abysme mohli ten případný individuální problém projednat, on za ni podával tu žádost manžel, to znamená, to je vždycky složitější, když nemůžete komunikovat přímo s těmi lidmi.

redaktor
Manželé Volfovi se brání, že na úřadě byli při podávání žádosti.

Jaroslav VOLF
Já si myslím, že k tomu nebyl žádný důvod. Já jsem prostě byl přesvědčený, že to je formalita, že prostě to místo získá.

redaktor
Magistrát v rozhodnutí také tvrdí, že Vlasta Volfová není držitelkou průkazu ZTP/P. Žena ho má ale platný až do roku 2026 a navíc ho musela předkládat už při podávání žádosti.

Dalibor DAŘÍLEK, vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem
V tomto případě ve spisu ta poznámka, že je ZTP/P není, nicméně tam je ta druhá překážka, že paní není držitelem řidičského oprávnění.

redaktor
To ale není možné. Žadatelka řidičský průkaz nemá a není fyzicky schopná řídit ani speciálně upravené auto pro handicapované. Magistrát během natáčení vyzval Vlastu Volfovou, aby žádost o vyhrazené parkovací místo podala znovu.

Jaroslav VOLF
Pro nás to je zátěž, protože zase se musíme dopravit nějak na ten úřad, jo, tu paní brát s sebou prostě, je to všechno komplikovaný, ten, kdo to nezažil, tak si to asi těžko dokáže nějak srovnat v tý hlavě, jaká je to práce.

redaktor
Přesto se ale prý Volfovi na úřad opět vypraví. Nicméně není jasné, jestli se napodruhé žena na invalidním vozíku dočká. Důvodem je podle odboru dopravy také fakt, že vyhrazených míst k parkování je nedostatek.

CNN Prima News

(Visited 5 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.