Vidět srdcem litoměřická ZUŠ umí. Pomohla Ládíkovi a Rozálce

ilustrační foto

První veřejné po nouzovém stavu a zároveň poslední v tomto školním roce – takové bylo minulou středu vystoupení žáků litoměřické ZUŠ. Hudba v jejich podání však zároveň pomáhala.

ZUŠ se totiž rozhodla připojit k benefičnímu projektu Nadačního fondu BigMat CZ Vidět srdcem. Akce v zahradním areálu školy měla konkrétní výsledek. Lidé přispěli do sbírky celkem 11 tisíci korun a vozíčkář Ladislav Kohl, mimochodem žák ZUŠ, si ze zahrady odvezl překvapení – nový vozík benecykl.

„Moc si spolupráce se ZUŠ vážíme a děkujeme i lidem, kteří jakkoli přispěli. K podpoře Ládi a také Rozálie Štěpánkové pořádáme různé akce v průběhu celého roku,“ uvedli za nadaci Lucie Baudlerová se svým manželem Vratislavem.

Škola chtěla na podporu fondu uspořádat už dřív benefiční koncert učitelů, vzhledem k nouzovému stavu k tomu ale nedošlo. „Až teď, když se podmínky přece jen uvolnily, připravili jsme aspoň tohle malé setkání. S nápadem přišel náš učitel z oddělení bicích nástrojů Pavel Šimberský, když se asi před měsícem zúčastnil pochodu na Milešovku. Tam vlastně projekt Vidět srdcem odstartoval,“ říká ředitelka ZUŠ Dominika Valešková.

Nevidomý vozíčkář, který se u Pavla učí, se tehdy na vrchol nejvyšší hory Českého středohoří dostal za pomoci účastníků, mj. i svého učitele.

Na zahradním setkání zahráli mj. žáci z oddělení bicích nástrojů a spolu s nimi i jejich pedagogové a také mladí kytaristé ze třídy Jana Veselého. Výtěžkem z prodeje občerstvení významně podpořilo benefici přímo na místě „Fér Kafe“ Petry a Jana Dostálových.

Miroslav Zimmer

Litoměřický deník

https://litomericky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.