Paralympionik Suchánek se nominoval na Hry v Tokiu

Paralympionik z Liberce Jiří Suchánek (stolní tenis) se na konci června dozvěděl velmi dobrou zprávu. V pražském hotelu Clarion se zúčastnil setkání předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky s parasportovci.

„Zde jsme byli seznámeni s pravidly dotačních výzev pro sport postižených. Předseda agentury promluvil také o tom, kam by měl para sport směřovat. Věřím, že se plány podaří a český para sport se odrazí ode dna,“ doufá Suchánek.

Krátce před začátkem setkání se Suchánek dozvěděl informaci, na kterou čekal tři měsíce. „Týkala se nominace na Letní paralympijské hry v Tokiu. Že jsem se nominoval, bylo jisté už na začátku března. Účastí na posledním možném světovém poháru ve Španělsku jsem se díky skvělému výsledku (bronz – jednotlivci, stříbro – družstva) vrátil do první světové desítky,“ přibližuje Suchánek.

Vzhledem k tomu, že byla paralympiáda odložena, byla nasnadě otázka, zda se budou měnit nominační kritéria. „Bál jsem se, že prodlouží dobu pro nominaci. V podstatě bych se musel nominovat znovu. Naštěstí to tak nedopadlo a platí původní nominační pravidla,“ má radost Suchánek.

Michal Šandor

Liberecký deník

https://liberecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.