Velehrad bude hostit 20. setkání vozíčkářů

Slovácko – Na základě vládních opatření souvisejících s koronavirovou pandemií se při letošních Dnech lidí dobré vůle neuskutečnilo 20. mezinárodní setkání vozíčkářů v poutním Velehradě.

Loni se jej zúčastnilo 120 vozíčkářů z Česka, Slovenska a Německa, ale kvůli tropickým vedrům se omluvili vozíčkáři z Rumunska, Maďarska a Polska.

„O netradiční třídenní setkání s pestrým programem v poutním Velehradě nepřijdou vozíčkáři ani letos. Přihlášeno je na jeho jubilejní 20. ročník čtyřicet vozíčkářů pouze z České republiky. Setkání se uskuteční ve dnech 10. až 12. července,“ informoval Michal Umlauf, rodák z Dolního Němčí, vedoucí center Maltézské pomoci. o.p.s. v Olomouckém a Zlínském kraji.

Setkání začne v pátek 10. července společným programem v tělocvičně Základní školy Velehrad. V sobotu vyrazí část vozíčkářů na prohlídku poutní obce a do biocentra Živá voda na Modré, část jich navštíví Státní zámek Buchlovice a jeho park. K pohodové atmosféře lidí, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík, přispěje v sobotu od 17. hodiny setkání u základní školy, které bude moderovat Michal Umlauf. Chybět nebude ani společné opékání špekáčků a muzicírování. Setkání vozíčkářů vyvrcholí v neděli 12. července v 10 hodin mší svatou při takzvané velehradské malé pouti.

Kroměřížský deník

http://kromerizsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.