Plzeň chce hostit světový šampionát v paralukostřelbě

Plzeň by v roce 2023 mohla hostit mistrovství světa v paralukostřelbě. Český lukostřelecký svaz a Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Halma už podaly oficiální žádost o konání šampionátu v západočeské metropoli.

Uskutečnit by se měl od 27. července do 5. srpna 2023, finále je plánováno na plzeňské náměstí Republiky. Záměr podpořilo město Plzeň. „Akce navazuje na mistrovství Evropy v paralukostřelbě z roku 2018, které se rovněž konalo v Plzni. Tato akce byla účastníky z celé Evropy a Evropskou asociací lukostřelby vyhodnocena jako nejlepší mistrovství Evropy v historii,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Mistrovství světa v paralukostřelbě 2023 bude nominačním závodem na olympijské hry v Paříži 2024. „To bude z akce dělat velmi prestižní meeting. Závod bude zařazen mezi vládou deklarované významné sportovní akce v daném roce, očekává se účast tisícovek diváků. Akce nabídne veřejnosti i bohatý doprovodný program včetně možnosti vyzkoušet si různé parasporty,“ dodal vedoucí odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

Pro kvalifikace, které se uskuteční od 27. července do 4. srpna 2023, organizátoři vytipovali tréninkový areál v Luční ulici jako jediný odpovídající v Plzni.

Barbora Hájková

Plzeňský deník

https://plzensky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.