Spolek holek z Bobrové shání peníze na asistenčního psa pro postižená dvojčata

photo on stock.xchng

ilustrační foto

Žďársko – Canisterapie neboli terapie pomocí speciálně vycvičených psů pomáhá i tříletým autistickým dvojčátkům ze Žďárska. Spolek FreeRunHelp z Bobrové se pro ně snaží sehnat peníze na výcvik asistenčního psa.

Když se dvojčata Lea a Zoe narodila, byla stejná jako jiná miminka. U Ley se začaly autistické rysy projevovat dříve. „Bylo to zhruba v době, kdy začala chodit, tedy asi v patnácti měsících. Běhala po místnosti z rohu do rohu a třepotala ručičkami. Také rovnala věci a hračky do řad neustále dokola, jinak si hrát neuměla. Byla samotářská a neměla ráda dotyky,“ vylíčila maminka dvojčat Veronika Juránková.

U Zoe se nemoc začala projevovat až ve dvou a půl letech. Holčička nemluvila, často se zlobila, přestala mít zájem o dění kolem.

Rodina vyzkoušela canisterapii.

U obou holčiček má velice pozitivní efekt. Po téměř roce schůzek s asistenčním psem se Lea více otevřela blízkým i okolí a Zoe dokázal pes nadchnout pro nejrůznější aktivity. To byl důvod, proč se pětice holek z Bobrové z charitativního spolku FreeRunHelp rozhodla zajistit částku potřebnou na výcvik asistenčního psa. Charitativní pomoc jim není cizí, v minulosti se holky z Bobrové osvědčily již několikrát a pořádáním charitativních akcí vybraly už přes 550 tisíc korun.

Výcvik asistenčního psa vyjde na čtvrt milionu korun. „V tuto chvíli činí díky projektu Vyzvi se!, závodu FreeRun20 a jiných sbírek vybraná částka přes 205 tisíc korun,“ řekla Pavla Roháčková ze spolku FreeRun Help.

Zbytek peněz chtějí dívky zajistit pomocí projektu Vyzvi se!, do něhož se může zapojit každý. „Jsou to měsíční výzvy, které motivují k co nejlepším sportovním výkonům. Každý, kdo splní svůj cíl, který si zvolil na daný měsíc, automaticky podpoří aktuální příběh padesáti korunami,“ vysvětlila Roháčková.

Jihlavský deník

http://www.jihlavsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.