Na tábor do Štědronína se sjely děti z celé republiky

ilustrační foto: sevenbates sxc.hu

Letošní rok byl zvláštní, všichni si prošli karanténou, nikdo nemohl nic plánovat. Pořád jsme doufali, že nám tábor bude povolený, víme, jak moc důležité to zrovna letos pro děti a jejich rodiče bylo. Když už bylo jasné, že 27. června můžeme jet, volali lidé ze všech stran, aby sdělili pozitivní zprávu. Hned jsme se pustili do přípravy a tak mohl Diacel Písek uspořádat svůj další letní tábor pro 44 zdravotně postižených dětí ve věku 8 – 17 let z celé České republiky.

Téma celotáborové hry bylo „JUMANJI“, všechny hry byly postaveny na různých momentech z původního filmu i dalších pokračování, ale hra se musela stejně jako ve filmech dohrát….během 14 dnů jich byla velká řada – vše vymysleli instruktoři a praktikanti. Nejlépe si vedl žlutý tým, který potvrdil své kvality i v závěrečné hře.

Děti během tábora sportovaly, proběhly turnaje mezi čtyřmi týmy ve vybíjené, fotbalu, přehazované, frisbee a řadě dalších disciplín. LezeTop přivezlo horolezeckou stěnu, lanovku a bungee running a jako letošní novinka byly foukačky. Společnost Feelnat připravila v lese, který se nejdříve musel po velkém kácení najít, lanové dráhy a na odpoledne hru o poklad. Opět byl i večer s kytarami letos přijelo téměř celé uskupení „Kamarádů z pískoviště“. Nechyběla pyžamová a maškarní diskotéka, opékání buřtů, koupání v bazénu, bojovka, která byla letos nečekaně předposlední den, pouštění leknínů štěstí. A ani letos se tábor neobešel bez různých návštěv – ať už zástupců firem, bývalých účastníků, kolegů z jiných táborů a dokonce i studentů z ČVUT, kteří si ověřovali testováním aplikaci Mydiabetik.

Letošním překvapením byla návštěva „Železných pánů“ – motorkáři převezli dětem ukázat své stroje a přivezli i dárky.

Dia tábor je edukační, děti se neustále učí zvládat svou nemoc, denně mají možnost konzultovat vše s lékaři, což je obrovsky posouvá. Děti opět napsaly test o cukrovce, který s nimi prošla doktorka Zuzka. Pan doktor Habart, který transplantuje Langerhansovy ostrůvky, vyprávěl o operaci, děti si vyzkoušely aplikaci prošlých glukagenů, kterých se sešlo asi 25 kusů. Doktorka Klára seznámila všechny s novinkami a moderními technologiemi. Navíc si děti mohou mezi sebou o společném problému povídat a vidí, že v tom nejsou sami. K edukaci patří i malování na výtvarnou soutěž na téma „Můj život s cukrovkou v době koronavirové“, letos mohli zájemci i psát své příběhy.

Hlavní vedoucí tábora byla Zdenka Staňková, další instruktoři – Sára Stýblová, Hynek Králíček Anna Kuřátková a Vojta Habiger, praktikanti Jiří Petr a Karel Košař. Na táboře musí být lékař diabetolog – první týden MUDr. David Habart a MUDr. Zuzana Hladíková, druhý MUDr Klára Picková, MUDr. Viktorie Horáková, sestřička Zdenka Lachmanová, všichni z IKEMu Praha, všem pomáhala jako zdravotník Adéla Štanclová.

Tábor neuvěřitelně rychle utekl, těšíme se na další letní za rok!

Zdenka Staňková, Diacel Písek

Jindřichohradecký deník

https://jindrichohradecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.