Zraněnému hasiči chce pomoci pivovar v Kamenici. Pracuje tam bratr

foto - Oktoberfest v Mnichově, autor: Graham McLellar Flickr.com

ilustrační foto

Hasič na invalidním vozíku Radek Chmelař byl na návštěvě pivovaru v Kamenici nad Lipou.

Zapojení pivovaru z Pelhřimovska přitom není náhodné. „Akce vznikla na popud Radkova bratra Přemysla, který je v kamenickém pivovaru sládkem,“ vysvětlila Fliegerová. Právě z jeho podnětu se majitel pivovaru Milan Houška s manželkou Ivanou a zakladatel nadačního fondu Hynek Čech dohodli, že pomohou. „První společné setkání se uskutečnilo v areálu pivovaru, kam se svojí historickou i současnou výjezdovou technikou přijeli Radka pozdravit i místní dobrovolní hasiči,“ uvedla Fliegerová.

Připomněla, že cílem je vybrat částku 715 050 korun na speciálně upravený automobil, s jehož pomocí se zraněný hasič bude moci přepravovat – což by mu umožnilo i návrat do práce. V rámci projektu Pivovar Kamenice pomáhá chce získat peníze z naučně-degustačních workshopů se sládkem, věnovaných vaření piva, i přímo z prodeje zlatého moku: jak výtěžek ze speciální 30hektolitrové várky, tak pivního speciálu Veteránská 11, který bude v prodeji od 11. 11.

„Součástí projektu je také založení transparentního účtu, na který je možné zaslat jakoukoliv finanční částku,“ upozornila Fliegerová, přičemž připojila i číslo účtu: 7025394001/2010; s variabilním symbolem 150. Už se na něm sešlo 44,5 tisíce korun – přičemž nejvyšší částka, 20tisícová, dorazila v pátek.

Na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nastoupil Radek Chmelař v květnu 2012, přičemž začínal jako operační technik linky 112. „Svou pílí a schopnostmi dokázal, že je vhodným kandidátem na pozici operačního důstojníka. Ve výběrovém řízení obstál – a od prvního ledna roku 2014 vykonával tuto funkci,“ přiblížila Fliegerová jeho postup.

Po roce a čtvrt povýšil znovu: od dubna 2015 se na hasičském operačním středisku stal vedoucím směny. Loni v srpnu však utrpěl vážný úraz. „Následkem pádu došlo k poškození míchy v oblasti hrudní páteře s prognózou paraplegie – a zůstal upoután na invalidní vozík,“ přiblížila Fliegerová souvislosti.

Milan Holakovský

Pelhřimovský deník

https://pelhrimovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.